چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱/۲۶/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۶۴۱۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ساعت ۱۶:۵
معاون اجتماعی دادگستری خراسان شمالی اعلام کرد:

روستاهای مهاجر فرست استان شناسایی می شوند/میثاق نامه اهل سنت بازنگری شد

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی گفت: روستاهای مهاجر فرست استان به منظور بررسی عوامل مهاجرت روستاییان به بافت های ناکارآمد شهری همچنین اتخاذ راهکارها برای بهبود وضعیت زیستی در روستاهای مهاجر فرست استان شناسایی خواهند شد.
روستاهای مهاجر فرست استان شناسایی می شوند/میثاق نامه اهل سنت بازنگری شد,

به گزارش خبرنگار عصراترک، صادق اسپیدکار، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی در نشست خبری با رسانه استان اظهار کرد: بررسی وضعیت بافت های ناکارآمد و علل مهاجرت روستاییان به این مناطق در دستور کار دادگستری قرار گرفته است.

اسپیدکار با بیان اینکه بافت های ناکارآمد شهری مقصد روستاییان مهاجر قرار گرفته است، گفت: وضعیت روستاهای مهاجر فرست باید ارزیابی و بررسی شوند که چه عللی این پدیده اجتماعی را بوجود آورده اند.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه خراسان شمالی بانک اطلاعاتی از روستاهای مهاجر فرست استان را ندارد، بنابراین تهیه این بانک در دستور کار قرار گرفته است.

این مسئول اعلام کرد: دادگستری استان با همراهی و همکاری دفاتر تسهیل گری تشکیل شده، بخشداری، فرمانداری ها و دهیاری ها نسبت به شناسایی این روستاها اقدام کرده است.

وی افزود: با شناسایی این روستاها عواملی که موجب شده اند روستاییان به بافت های ناکارآمد شهری مهاجرت کنند، بررسی می شوند تا اقدامات برای رفع این علل در روستاها در دستور کار قرار بگیرند.

اسپیدکار در بخش دیگری از سخن خود به عقد میثاق نامه میان دادگستری و علمای اهل سنت استان نیز اشاره و در این باره اظهار کرد: این میثاق نامه در سال 95 میان طرفین امضا شد.

وی با بیان اینکه رویکرد اصلی از تهیه و تنظیم و امضای این میثاق نامه اجزای برنامه های فرهنگی و اجتماعی تدوین شده در این میثاق نامه در راستای کاهش آسیب های اجتماعی برای جامعه اهل سنت استان است، عنوان کرد: این میثاق نامه در سال 95 در 15 ماده تنظیم شده بود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی افزود: این میثاق نامه دوباره بازنگری شد که در تنظیم اخیر آن مفاد آن از 15 ماده به 35 ماده افزایش یافته است.

وی یادآور شد: این میثاق نامه در 500 نسخه چاپ شده است تا منتشر شود.

اسپیدکار گفت: این میثاق نامه توسط علمای اهل سنت و معلمان اهل سنت در حوزه های علمیه و مدارس تدریس می شود.

وی در ادامه به ارجاع پرونده های خانوادگی به مراکز مشاوره طرف قرارداد دادگستری و واحد کاهش طلاق بهزیستی استان نیز اشاره کرد.

این مسئول گفت: در شش ماهه نخست امسال دو هزار و 193 پرونده دعوی خانوادگی به مراکز مشاوره طرف قرارداد دادگستری استان ارجاع شدند که از این تعداد پرونده هزار و 998 پرونده بررسی و نتایج آنها اعلام شده اند.

وی بیان کرد: از دو هزار و 193 پرونده 341 پرونده به سازش منجر شدند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی همچنین عنوان کرد: طی شش ماهه نخست امسال 567 پرونده دعوی خانوادگی به واحد کاهش طلاق بهزیستی استان ارجاع شدند که 133 پرونده به سازش منجر شد و 88 پرونده هنوز در جریان رسیدگی قرار دارند.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک