سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۸/۹/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۶۶۰۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ساعت ۱۲:۳۷
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی:

ذهنیت مثبت نسبت به دستگاه قضایی مایه آرامش و اطمینان خاطر جامعه است

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری با بیان اینکه دستگاه قضایی باید مأمن و پناهگاه مظلومان باشد، گفت: اگر نسبت به قاضی و دستگاه قضایی ذهنیت مثبتی در بین مردم باشد، این ذهنیت مثبت می‌تواند در پذیرش احکام قضایی مؤثر و مفید بوده و آرامش و اطمینان خاطر جامعه را در پی داشته باشد.
ذهنیت مثبت نسبت به دستگاه قضایی مایه آرامش و اطمینان خاطر جامعه است,

به گزارش عصراترک، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس‌کل دادگستری خراسان شمالی، با اشاره به اهمیت و حساسیت کار دستگاه قضایی، اظهار کرد: در مکتب اسلام، عادلانه قضاوت کردن کار بسیار سخت و دقیقی است.

 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی افزود: یک قاضی در نگاه، اشاره، کلام و حرکت خود باید عدالت داشته باشد؛ زیرا در راهی قرار گرفته که از مو باریک‌تر است.

 

وی اضافه کرد: گاهی برخی پرونده‌ها از جنبه فردی خارج شده و شکل اجتماعی و مطالبات عمومی به خود می‌گیرد، در این موارد قاضی باید با دقت مضاعف مسیر درست را تشخیص داده و به‌درستی حکم دهد؛ زیرا در این‌گونه موارد برخی منفعت‌طلبان به دنبال این هستند که پرونده مسیر درست خود را نرود.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری با بیان اینکه جامعه، رفتار هر یک از ما مسئولان را می‌بیند و قضاوت می‌کند، خاطرنشان کرد: پیشانی کار جامعه برای قضاوت کردن در مورد دستگاه قضایی، رئیس‌کل دادگستری و دادستان است که باید با حساسیت ویژه‌ای انتخاب شوند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری با بیان اینکه دستگاه قضایی باید مأمن و پناهگاه مظلومان باشد، گفت: اگر نسبت به قاضی و دستگاه قضایی ذهنیت مثبتی در بین مردم باشد، این ذهنیت مثبت می‌تواند در پذیرش احکام قضایی مؤثر و مفید بوده و آرامش و اطمینان خاطر جامعه را در پی داشته باشد.

 

امام‌جمعه بجنورد در ادامه با قدردانی از تلاش‌ها و زحمات حجت‌الاسلام جعفری، رئیس‌کل اسبق دادگستری استان، وی را فردی بسیجی واقعی و انقلابی خواند که فعالیت‌های ارزشمندی در استان انجام داده است.

 

وی افزود: امیدواریم جایگزین ایشان نیز فردی قاطع، عدالت محور، جهادی و نیرویی به‌واقع ارزشی باشد تا ادامه مسیر را به‌درستی طی کند.

 

گفتنی است، در این مراسم با قدردانی از زحمات پنج‌ساله حجت‌الاسلام اسدالله جعفری، رئیس‌کل سابق دادگستری خراسان شمالی تقدیر و حجت‌الاسلام رضا براتی زاده به‌عنوان رئیس‌کل جدید دادگستری استان معرفی شد.

انتهای پیام/گ

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک