یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۶/۲۵/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۴۷۱۲۴
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ساعت ۹:۲۰
نماینده پنج شهرستان خراسان شمالی خبرداد:

افزایش یک درصدی تخصیص مالیات بر ارزش افزوده به دهیاری ها وشهرداری ها در ۱۴۰۰

سید محمد پاکمهر با اشاره به افزایش یک درصد اضافه مالیات برارزش افزوده نسبت به سال قبل گفت: در مجلس شورای اسلامی در سال ۱۴۰۰ توانستیم یک درصد مالیات بر ارزش افزوده که حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان می‌شود را به کمک شهرداری و دهیاریها برسانیم.
افزایش یک درصدی تخصیص مالیات بر ارزش افزوده به دهیاری ها وشهرداری ها در 1400,

سید محمد پاکمهر، نماینده بجنورد، گرمه و جاجرم، راز و جرگلان ، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار عصراترک از مانه و سملقان اظهارکرد: این مبلغ پیش از این ۳ درصد بوده که به ازای هر یک درصد ۲۰ هزار میلیارد تومان و در مجموع ۸۰ هزارمیلیارد میان شهرداری ها و دهیاری ها توزیع می شود.

پاکمهر درخصوص حقوق معوق کارکنان شهرداری های قاضی، پیش قلعه و شهرآوا در چندماهه اخیر بر لزوم پرداخت به موقع حقوق نیروها تاکید کرد و افزود: چالش‌های پیش آمده در حوزه منابع درآمدی شهرداری ها متاثر از رکود در حوزه ساخت و سازها به جهت تورم حاکم است، صدور پروانه ها که از منابع درآمدی شهرداری ها بوده کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: وقتی فعالیت‌های عمرانی کاهش پیدا کند طبیعتاً درآمد شهرداری ها نیز کاهش یافته و پرداخت حقوق و دستمزد نیرو ها دچار چالش می شود.

نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اینکه شهرداری ها نهادهایی نیمه دولتی محسوب می‌شوند بنابراین باید دولت به کمک شهرداری ها آمده تا در کنار درآمدهای شهرداری، مسائل و مشکلات کاهش پیدا کند.

پاکهمر تاکید کرد: شهرداری ها نیز باید در تامین نیروها دقت داشته باشند چراگه گاهی شهرداری‌ ها پرسنلی را به خدمت می گیرند که خارج از چارت تشکیلاتی است بنابراین هزینه های جاری متوازن با هزینه های عمرانی نمی شود.

وی ادامه داد: تلاش شهردار وشورای شهر بایستی مدیریت هزینه ها و درآمدها باشد و به دنبال جذب درآمدهای پایدار شهری باشند.

وی با اشاره به افزایش یک درصد اضافه مالیات برارزش افزوده نسبت به سال قبل گفت: در مجلس شورای اسلامی در سال ۱۴۰۰ توانستیم یک درصد مالیات بر ارزش افزوده که حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان می‌شود را به کمک شهرداری و دهیاریها برسانیم.

نماینده بجنورد، گرمه و جاجرم، راز و جرگلان ، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: این مبلغ پیش از این ۳ درصد بوده که به ازای هر یک درصد ۲۰ هزار میلیارد تومان و در مجموع ۸۰ هزارمیلیارد میان شهرداری ها و دهیاری ها توزیع می شود.
پاکمهر تاکید کرد: سالانه نیروی کار زیادی از شهرستان مانه و سملقان به دلیل نبود شغل و محرومیت به استان های بزرگ مانند تهران یا مشهد مراجعه می کنند در حالی که اگر این پروژه های ناتمامی که گاها قریب به 18سال ناتمام مانده است تعیین تکلیف شود میتواند عاملی بر مانایی نیروی کار جوان و فعال در منطقه باشد و چه  بسا میزان تاهل و فرزند آوری به دلیل وجود نیروی جوان در شهرستان هم وضعیتی مناسب بگیرد.

وی در خصوص پروژه های نیمه تمام مرغ گوشتی اتکا، سیمان سمنگان، راه آهن نیز خاطرنشان کرد: نگاه ما براین است که این پروژه ها اجرا شود،  وی گفت اتکا در بیشتر استان ها سرمایه گذاری کرده است ومقداری زمین را نیزگرفته ولی حال که نوبت مردم مظلوم خراسان شمالی رسیده است  کار را به سرانجام نرسانده است.


انتهای پیام/صدیقی

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک