چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱/۲۶/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۴۷۲۵۳
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ساعت ۱۷:۰

رضازاده: آمریکا به دنبال وقت کشی در مذاکرات است

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که آمریکا به دنبال وقت کشی در مذاکرات است، این ما نیستیم که وقت کشی می‌کنیم طرف‌های مقابل هر وقت خواستند ما مذاکره کردیم و بازرسان انرژی اتمی هم بازدیدهایشان را انجام دادند.
رضازاده: آمریکا به دنبال وقت کشی در مذاکرات است,

یعقوب رضازاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مذاکرات اخیر ایران و گروه ۱+۴ اظهار کرد: مذاکرات حدود ۸ سال است که ادامه دارد منتها کشورها تحت تاثیر آمریکا، انگلیس و اسرائیل قرار می‌گیرند، ما در مذاکرات به دنبال احقاق حق خود و بحث انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای هستیم براساس قوانین و توافق‌نامه برجام حرکت کرده و تاکنون هم به تعهدات برجامی پایبند بوده و آن را اجرایی کردیم.

وی افزود: به بازرسان آژانس اجازه بازدید از تاسیسات هسته‌ای را دادیم و نتیجه آن بوده که طرف‌های مقابل سعی کردند که به نوعی کارشکنی کنند و منافع آمریکا و اسرائیل را در مذاکرات در نظر بگیرند اگر کشورهای ۱+۴ با استقلال فکری خودشان در مذاکرات حاضر شوند نتایج دیگری به دست می‌آید، ما به تعهدات‌مان پایبند بوده و می‌گوییم حاضر به راستی آزمایی هستیم منتها باید چهار شرط ما اجرایی شود؛ برداشتن تحریم اشخاص، برداشتن تحریم‌ها به صورت کامل و بدون قید و شرط، دادن اجازه فروش نفت و آزادی سرمایه‌ها و دارایی‌های بلوکه شده ما در آمریکا. ملت ما چیز خاصی نمی‌خواهند بلکه ما به دنبال احقاق حق خود هستیم.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در چنین شرایطی آمریکا و اسرائیل وقت کشی کرده  تا زمان را از ما بگیرد، این ما نیستیم که وقت کشی می‌کنیم درست است که آمریکا به طور مستقیم در مذاکرات حضور ندارد که آن هم به دلیل خروج یک طرفه از برجام و نقض قوانین بوده، منتها آنها در هتل روبروی محل مذاکرات مستقر بوده و جزییات مذاکرات را طرف مقابل به اطلاع آمریکا می‌رسانند و گویی طرف آمریکایی مذاکرات را به طرف مقابل دیکته کرده و آنها هیچ‌گونه استقلالی از خود ندارند.

رضازاده اضافه کرد: ما هر وقت طرف مقابل خواسته، مذاکره کرده‌ایم و حتی‌ به بازرسان سازمان انرژی اتمی اجازه بازدید دادیم ولی از این به بعد و تا زمانی که تکلیف مذاکرات مشخص نشود دیگر اجازه بازدید از تاسیسات اتمی را نمی‌دهیم چون اعتمادی به سازمان انرژی اتمی وجود ندارد.

نماینده مردم سلماس در مجلس توضیح داد:‌ اگر طرف آمریکایی راستی‌آزمایی نکند، تحریم‌ها را برندارد و فروش نفت را آزاد نکند دولت طبق قانون لغو تحریم‌ها نباید اجازه بازرسی از تاسیسات اتمی را بدهند، در گذشته هم مشخص شد که بازرسان انرژی اتمی اکثرا جاسوسان وابسته به سیا و موساد بودند که اطلاعات ما را منتقل کردند.

رضازاده در پایان اظهار کرد: شرایط ایران در مذاکرات مشخص است به همین دلیل قرار شد اعضای ۱+۴ به کشورهای خود برگشته و مجددا هفته آینده مذاکره صورت گیرد، نباید اجازه دهند که صلح و ثبات و آرامش و امنیت منطقه و در نهایت صلح و ثبات سیاسی دنیا به دلیل آمریکا و اسرائیل بهم ریزد.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک