یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۶/۲۵/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۷۵۳۰
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ساعت ۱۰:۴۶
سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان مانه وسملقان خبرداد:

پیشنهاد ۳۸ عنوان استاندارد مهارتی در مانه و سملقان

شهاب الدین امیدیان از پیشنهاد ۳۸ عنوان استاندارد مهارتی مورد نیاز بازار کار در راستای ارتقای سطح دانش مهارتی در شهرستان مانه و سملقان خبر داد.
پیشنهاد ۳۸ عنوان استاندارد مهارتی در مانه و سملقان ,

شهاب الدین امیدیان، سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان مانه و سملقان در گفت وگو با خبرنگار عصر اترک  در مانه و سملقان  از پیشنهاد ۳۸ عنوان استاندارد مهارتی در شهرستان خبر داد و گفت : پس از برگزاری نشست های تخصصی در بخش آموزشگاه های آزاد و مربیان مرکز و تدریس نحوه استاندارد نویسی در شهرستان مانه و سملقان ، ۱۳ پیشنهاد استاندارد توسط مربیان در بخش دولتی و۲۵ عنوان از سوی مربیان بخش خصوصی اعلام شد.

امیدیان افزود : مطالب مورد تدریس به همراه فهرست تجهیزات و مواد مصرفی، زمان آموزش، شرایط مربی، شرایط کارآموز و سایر اطلاعات در مجموعه ای به نام استانداردهای مهارت تعریف شده است.

امیدیان خاطرنشان کرد : این استانداردها که دارای کد بین المللی است توسط مربیان، کارشناسان و شاغلین بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات، دانشگاهیان و... طی مراحلی تدوین می شوند و هر استاندارد تاریخ اعتبار دارد و پس از آن باید بازنگری شود.

وی با بیان اینکه چارچوب استانداردها در سراسر کشور یکسان است، اظهارداشت :  یکی از دغدغه ها و مسائل اصلی مسئولین و کارشناسان حوزۀ آموزش فنی و حرفه ای ، چگونگی حفظ و ارتقای کیفیت آموزش و ارایه آموزش های مهارتی متناسب با بازار کار است و بی شک در این زمینه تدوین استانداردهای جدید پس از نیاز سنجی نقش اصلی و پایه ای ایفا خواهد کرد.

وی افزود : در این راستا مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان مانه و سملقان  به عنوان یکی از دستگاه های دولتی که هدف اساسی آن ارتقای سطح دانش مهارتی در جامعه است این رسالت را پذیرفت که با تشکیل کمیته استاندارد نویسی و تدوین استاندارد مورد نیاز بازار کار در سطوح مختلف با بهره گیری از تخصص علمی مربیان در بخش دولتی و خصوصی، استادان دانشگاه ها ، متخصصین صنایع ، شرکت ها ، مربیان ، کارشناسان فنی و حرفه ای و دانشجویان خبره ، گامی هر چند کوچک در نیل به این هدف بر دارد. 

 سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان مانه و سملقان  یادآور شد :  استانداردهای مهارت بیشتر بر اساس آموزش های عملی تدوین می شوند. علاوه بر آن توانایی های استانداردها با مولفه های دانش، نگرش، مهارت، ایمنی و بهداشت و توجهات زیست محیطی تعریف می شوند و از این جهت با سرفصل های آموزش های رسمی کاملا متفاوت است.

انتهای پیام/صدیقی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک