پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ - ۷/۶/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۷۹۱۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ساعت ۹:۴۰
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی خبر داد:

آغاز به کار مرمت اشیای مکشوفه محوطه تاریخی ریوی در شهرستان مانه و سملقان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت : ظروف سفالی و اشیاء به‌دست‌آمده از فصل نهم کاوش در محوطه تاریخی ریوی مرمت می‌شود و در ادامه در موزه باستان‌شناسی عمارت مفخم در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.
 آغاز به کار مرمت اشیای مکشوفه محوطه تاریخی ریوی در شهرستان مانه و سملقان ,

به گزارش گروه دریافت خبر عصر اترک علی مستوفیان مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی  از آغاز به کار مرمت اشیای مکشوفه محوطه تاریخی ریوی در شهرستان مانه و سملقان خبر داد گفت : در حال حاضر مرمت اشیای تاریخی مکشوفه محوطه تاریخی ریوی به همت مرمت کار بومی استان در حال انجام است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت : ظروف سفالی و اشیاء به‌دست‌آمده از فصل نهم کاوش در محوطه تاریخی ریوی مرمت می‌شود و در ادامه در موزه باستان‌شناسی عمارت مفخم در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

مستوفیان گفت : هرساله پس از اتمام کاوش در محوطه تاریخی ریوی، مرمت اشیا مطابق اصول و ضوابط تعریف شده انجام می‌شود.

طی پژوهش‌های باستان‌شناسی که از سال ۱۳۹۱ در محوطه تاریخی "ریوی" واقع در نزدیکی روستای نجف شهرستان مانه و سملقان آغاز شد، باستان‌شناسان به بقایای یک شهر از دوران هخامنشی دست یافتند.

باتوجه‌به شواهد باستان‌شناختی، "ریوی" یکی از مهم‌ترین محوطه‌های دوران تاریخی شمال شرق کشور است که پژوهش‌های باستان‌شناسی هدفمند در آن می‌تواند موجب ارتقاء شناخت ما از هویت تاریخی منطقه و رشد صنعت گردشگری در استان گردد.

تا کنون نه فصل فعالیت‌های باستان‌شناسی در محوطه تاریخی ریوی انجام شده که سه فصل آن توسط کارشناسان اداره کل میراث‌فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری استان بود و شش فصل آن به‌صورت مشترک با همکاری مؤسسه باستان‌شناسی آلمان انجام شد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک