سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۸/۹/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۰۳۵۰
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ساعت ۱۴:۳۹
کارشناس باروری سالم در معاونت بهداشت علوم پزشکی خراسان شمالی خبر داد:

تجهیز مرکز ناباروری خراسان شمالی از نیازهای اساسی استان/ ثبت ۳۴۰۰ زوج نابارور در خراسان شمالی

فرزانه سرایی با اشاره به اینکه تجهیز مرکز ناباروری بیمارستان بنت الهدی از نیازهای اساسی زوج های نابارور در خراسان شمالی است، گفت: اکنون مرکز درمان ناباروری سطح دو در استان فعال است.
تجهیز مرکز ناباروری خراسان شمالی از نیازهای اساسی استان/ ثبت 3400 زوج نابارور در خراسان شمالی,

فرزانه سرایی، کارشناس باروری سالم در معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک با اشاره به اینکه تجهیز مرکز ناباروری بیمارستان بنت الهدی از نیازهای اساسی زوج های نابارور در خراسان شمالی است، گفت: اکنون مرکز درمان ناباروری سطح دو در استان فعال است.

وی با بیان اینکه برای تجهیز مرکز ناباروری استان نیازمند راه اندازی مرکز سطح سه هستیم، ادامه داد: لازم به ذکر است که این مهم با تخصیص اعتبار و تجهیز مرکز کنونی ممکن است، زیرا نیروهای انسانی متخصص و فضای راه اندازی این مرکز موجود است و با تامین متخصص جنین شناس و خرید تجهیزات ناباروری، این مرکز در استان ارتقا پیدا می کند.

سرایی مسائل و دغدغه های مالی را یکی از مهم ترین مشکلات زوج های نابارور اعلام کرد و گفت: تسهیلاتی به زوج های نابارور که به مرکز درمان ناباروری بیمارستان بنت الهدی مراجعه می کنند، پرداخت می شود اما این تسهیلات تنها به زوجین برای درمان ناباروری اولیه پرداخت می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بخش بزرگی از زوج های نابارور دارای مشکلات ناباروری ثانویه هستند و به دلیل مشکلات مالی قادر به درمان نیستند، گفت: گفتنی است که علاوه بر این تحت پوشش نبودن هزینه های درمان ناباروری توسط بیمه ها، یکی دیگر از مشکلات اساسی زوج های نابارور است.

سرایی خاطرنشان کرد: طبق آخرین اطلاعات موجود، سه هزار و 409 زوج نابارور در استان ثبت شده اما این عدد قطعی نیست و همچنین در آخرین بررسی انجام شده برای ارتقای مرکز ناباروری استان، 55 میلیارد ریال تسهیلات مورد نیاز برآورد شده است.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


نظرات شما
ناشناس | 1400/10/25
0
0
لطفا زودتر تجهیزات روبخرید تأما هم بارورشیم داریم پیر میشیم
نام :
ایمیل
نظر
با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک