چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱/۲۶/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۵۰۴۸۰
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ساعت ۱۱:۵۵

جزئیات طرح نهضت ملی مسکن و تکمیل پروژه های مسکن مهر خراسان شمالی تشریح شد

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی جزئیات طرح نهضت ملی مسکن همچنین تعیین تکلیف پروژه های مسکن مهر استان و تکمیل آنها را تشریح کرد.
جزئیات طرح نهضت ملی مسکن و تکمیل پروژه های مسکن مهر خراسان شمالی تشریح شد,

به گزارش خبرنگار عصراترک، علی فخرانی، معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نیاز به تامین مسکن شهری در خراسان شمالی سالانه 13 هزار و 800 واحد برآورد شده است که باید ساخته شوند.

فخرانی با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سطح کشور، عنوان کرد: مبتنی بر اجرای این طرح، خراسان شمالی برنامه ریزی کرده است که طی چهار سال آینده 46 هزار واحد مسکونی برای متقاضیان بدون مسکن ساخته و تحویل شوند.

وی گفت: طی مهلت مقرر برای ثبت نام در این طرح، از خراسان شمالی 44 هزار خانوار برای ساخت و تحویل مسکن ثبت نام کردند.

این مسئول افزود: ثبت نام از مردان مجرد نیز آغاز شده است که مهلت ثبت نام از آنان یک ماهه خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: جاماندگان از ثبت نام در این طرح نیز می توانند پس از اینکه سامانه برای آنها فعال شد، ثبت نام کنند.

فخرانی درباره بازپرداخت تسهیلات در این طرح نیز عنوان کرد: مبلغ بازپرداخت تسهیلات در این طرح دو و نیم تا چهار میلیون تومان تعیین شده است.

وی گفت: زمان بازپرداخت تسهیلات به صورت اقساطی، دو سال پس از تحویل مسکن آغاز می شود که مدت دوره بازپرداخت این تسهیلات 20 ساله خواهد بود.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی یادآور شد: البته دولت درصدد است که از محل تشکیل صندوق ملی مسکن، یارانه برای این تسهیلات مد نظر قرار دهد.

وی همچنین بیان کرد: برای ساخت هر چه با کیفیت تر مسکن های طرح نهضت ملی مسکن، ناظران نظام مهندسی بر فرآیند ساخت این واحدها نظارت مستمرخواهند داشت.

فخرانی در بخش دیگری از سخن خود، درباره تعیین تکلیف مسکن های مهر باقیمانده نیز اظهار کرد: تکمیل این مسکن ها با حمایت مسئولان اجرایی استان در حال اجرا است.

وی گفت: مسکن های مهر دارای تفاهم نامه سه جانبه، تا پایان سال جاری تکمیل و به متقاضیان آنها تحویل می شوند.

این مسئول افزود: پروژه های مسکن مهر تعاونی نیز در طرح نهضت ملی مسکن جای خواهد گرفت تا برای تکمیل آنها از تسهیلات این طرح استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: برای مسکن های مهر بدون متقاضی ( متقاضیانی آنها امکان پرداخت آورده را ندارند) برنامه ریزی شده است که در طرح نهضت ملی مسکن جای بگیرند و از مزایای تسهیلاتی این طرح برخوردار و تکمیل شوند.

فخرانی درباره نوسازی مسکن های فرسوده در سکونتگاه های غیر رسمی و بافت فرسوده نیز اظهار کرد: برنامه ریزی شده است که برای نوسازی این مسکن ها در شهر بجنورد تسهیلات 350 میلیون تومان و در سایر شهرهای استان نیز تسهیلات 300 میلیون تومانی با نرخ تسهیلاتی 12 درصد اعطا شود.

وی افزود: بازپرداخت تسهیلات برای نوسازی این مسکن ها، دو سال پس از نوسازی آغاز می شود.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی در خاتمه درباره تعیین تکیلف پروژه مسکن ارمغان در شهر بجنورد نیز اظهار کرد: ساخت این پروژه ملی در مرکز استان از سال 87 آغاز شد که پس از مدتی، به عللی از جمله تخلفات شهرسازی، فنی و حقوقی متوقف شد.

وی گفت: با حمایت دادگستری استان بسیاری از مشکلات این پروژه حل شده و تا به کنون نیز ساخت 65 واحد آن به پایان رسیده است که در حال حاضر باید انشعابات آب، برق، گاز و محوطه سازی آن انجام شوند.

فخرانی تصریح کرد: با توجه به اینکه دولت مدیریت این پروژه ملی را به استان تفویض کرده است، پیش بینی می کنیم که تا مدت یک سال و نیم آینده این پروژه تکمیل شود و به بهره برداری برسد.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک