چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱/۲۶/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۰۴۹۴
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ساعت ۹:۱۵
مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی:

عشایر خراسان شمالی ۴۰ هزار تن خوراک دام نیاز دارند

مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی گفت: خشکسالی و کاهش بارندگی ها سبب شده تا تغذیه دستی دام عشایر استان افزایش یابد به طوری که دامداران این خطه امسال به ۴۰ هزار تن نهاده نیاز دارند.
عشایر خراسان شمالی ۴۰ هزار تن خوراک دام نیاز دارند,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، محمدرضا قلی پور اظهار داشت: دولت برای حمایت از عشایر توزیع نهاده های دامی یارانه دار را در دستور کار دارد اما میزان آن ناچیز بوده و پاسخگوی نیاز دامداران نیست.

وی تصریح کرد: در ۹ ماهه امسال ۱۸ هزار و ۵۰۰ تن نهاده دامی با قیمت یارانه ای در اختیار عشایر استان قرار گرفته است که شامل جو و کنسانتره است اما این میزان کافی نیست.

وی با اشاره به اینکه افزایش هزینه های تولید رغبت به دامداری را در عشایر از بین برده است گفت: اکنون ماهانه ۲ هزار تن کنسانتره در اختیار دامداران عشایر قرار می گیرد اما دامداران خواستار حمایت بیشتر برای تامین خوراک مورد نیاز دام هستند.

قلی پور تصریح کرد: اکنون بخشی از نهاده های مورد نیاز دامداران عشایر استان با قیمت یارانه ای در اختیار قرار می گیرد و مابقی با قیمت آزاد تامین می شود که این امر هزینه تمام شده تولید در عشایر را افزایش داده است.

مدیرکل عشایر استان خراسان شمالی افزود: به علت خشکسالی، کاهش شدید تولید علوفه در مراتع، میزان تقاضا برای نهاده های دامی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل تا ۲ برابر افزایش یافته است.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک