چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱/۲۶/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۵۰۴۹۷
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ساعت ۹:۴۲
معاون خرید راهبردی مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی خراسان شمالی خبر داد:

تحت پوشش قرار گرفتن خدمات ناباروری در بیمه تامین اجتماعی از شهریور ۱۴۰۰

داریوش کاظمی، با اشاره به اینکه پیش از این داروهای ناباروری و یک سری اقدامات تشخیصی و درمانی مرتبط با ناباروری تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار داشت، اظهار کرد: این در حالی است که اقدامات انتقال جنین، تلقیح مصنوعی داخل رحم تحت پوشش بیمه نبوده است، از ابتدای شهریور ماه سال 1400، به تصویب دولت رسیده که این خدمات توسط بیمه ها تحت پوشش قرار بگیرد.
تحت پوشش قرار گرفتن خدمات ناباروری در بیمه تامین اجتماعی از شهریور 1400,

داریوش کاظمی، معاون خرید راهبردی مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک با اشاره به اینکه پیش از این داروهای ناباروری و یک سری اقدامات تشخیصی و درمانی مرتبط با ناباروری تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار داشت، اظهار کرد: این در حالی است که اقدامات انتقال جنین، تلقیح مصنوعی داخل رحم تحت پوشش بیمه نبوده است، از ابتدای شهریور ماه سال 1400، به تصویب دولت رسیده که این خدمات توسط بیمه ها تحت پوشش قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه از ابلاغ این طرح تاکنون خدمات ناباروری تحت پوشش بیمه تامین اجتماعیی قرار گرفته است، گفت: زوجین نابارور در مرحله نخست باید از مراکز تحت درمانی گواهی مبنی براینکه مبتلا به ناباروری هستند به بیمه ارائه دهند، برای زوجین در سامانه تشکیل پرونده داده می شود و از تاریخ ارائه طرح مدارک مرتبط با اقدامات درمان ناباروری از مراکز مجاز ارائه می شود و هزینه ها براساس مصوبه پرداخت می شود.

کاظمی با اشاره به اینکه مرکز مجهز درمان ناباروری در استان وجود ندارد، گفت: زوجین نابارور برای ادامه روند درمانی به تهران، مشهد، گرگان مراجعه می کنند و در صورتی که مرکز درمانی طرف قرارداد با بیمه تامین اجتماعی باشد، تخفیف ها در زمان ارائه خدمات لحاظ می شود و در غیر اینصورت اسناد پزشکی به بیمه ارائه می شود و تحت عنوان خسارت متفرقه هزینه ها به بیمار پرداخت می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه داروهای درمان ناباروری در استان موجود است، گفت: بیمار در زمان مراجعه به مراکز درمانی خارج از استان، نسخه را داخل استان تایید و از داروخانه هلال احمر بجنورد دریافت می کنند.

کاظمی افزود: در سطح کشور 30 درصد زوجین مبتلا به مشکل ناباروری هستند.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک