چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱/۲۶/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۰۵۱۷
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ساعت ۱۵:۰

پیش بینی سلامت زنان سالمند با ۴ فاکتور در میانسالی

محققان می گویند بررسی سلامت یک زن در میانسالی می تواند سلامت او را چندین دهه بعد پیش بینی کند.
پیش بینی سلامت زنان سالمند با ۴ فاکتور در میانسالی,

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از هلث دی نیوز، طبق یک مطالعه جدید، چهار عامل خاص شامل شاخص توده بدنی (BMI)، سیگار کشیدن، آرتروز و علائم افسردگی در سن ۵۵ سالگی با اُفت بالینی در سلامت جسمی ۱۰ سال بعد مرتبط است.

دکتر «دانیل سولومون»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان زنان و بریگام در بوستون، گفت: «سن ۵۵ تا ۶۵ سالگی ممکن است یک دهه بحرانی باشد. سلامتی افراد و عواملی در این دوران ممکن است آنها را در مسیری برای سال‌های بعدی زندگی شأن قرار دهد.»

وی در ادامه افزود: «خبر خوب این است که بخش بزرگی از زنان در میانسالی وضعیت بسیار ثابتی دارند و دچار اُفت نخواهند شد. اما شناسایی زنان در معرض خطر بالاتر می‌تواند به مداخله‌های هدفمند برای آنها کمک کند.»

محققان نمرات کلی زنان در سن ۵۵ سالگی را با نمرات آنها در سن ۶۵ سالگی مقایسه کردند و دریافتند که ۲۰ درصد از زنانی که مورد مطالعه قرار گرفتند، اُفت بالینی مهمی را در سلامت جسمانی خود تجربه کردند.

زنانی که از سلامت فیزیکی و عملکرد بالاتری برخوردار بودند، کمتر دچار اُفت شدند. عوامل مرتبط با اُفت بالینی عبارتند از شاخص توده بدنی بالاتر، تحصیلات کمتر، سیگار کشیدن، علائم بالینی مهم افسردگی و سایر مسائل سلامت، از جمله دیابت، فشار خون بالا، بیماری قلبی، آرتروز و پوکی استخوان.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک