یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۵/۲۲/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۵۰۶۵۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ساعت ۱۶:۴۶

رایزنی با مجلس برای تخصیص ۲۰ درصد از اختلاف نرخ بنزین به حمل‌ونقل

دبیرکل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران گفت: تلاش‌هایی با کمیسیون انرژی مجلس انجام شده تا ۲۰ درصد از اختلاف نرخ بنزین برای توسعه و بهسازی حمل‌ونقل عمومی، در نظر گرفته شود.
رایزنی با مجلس برای تخصیص ۲۰ درصد از اختلاف نرخ بنزین به حمل‌ونقل,

به گزارش خبرگزاری مهر، احسان متولیان در بیست و هشتمین نشست تخصصی کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران گفت: بر اساس قانون ۶۰ درصد جریمه‌های راهنمایی و رانندگی باید در شهرهای مختلف از سوی شهرداری‌ها برای همان شهر هزینه شود، اما در این زمینه خلأ قانونی و اجرایی داریم.

او با بیان اینکه وصول جرایم راهنمایی و رانندگی برعهده خزانه است، گفت: این میزان متأسفانه تفاوت زیادی با رقمی که پلیس اعلام می‌کند دارد. بنابراین باید سازوکاری برای این مساله در نظر گرفته شود که یکی از آنها نظارت است تا سهم شهرداری‌ها هم دریافت شود. به طوری که در یکی از کلان‌شهرها اختلاف این جرایم یک به ۲۴۰ بوده است، بنابراین دستگاه‌های نظارتی باید ورود پیدا کنند و با همت شهرداری‌ها، مجلس و دولت اقدامات لازم صورت گیرد.

دبیرکل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران درباره اعتبارات شهرداری‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۱ کشور هم توضیح داد: گفت: در لایحه ۱۴۰۱ به دلیل محدودیت مالی و ویرانه‌ای که دولت از دولت سابق گرفت، مجبور شده‌اند که بودجه را انقباضی ببندند و از طرفی تأکید شده استقراضی از بانک مرکزی هم نشود.

او با بیان اینکه سهم حمل‌ونقل عمومی شهرداری‌ها در لایحه بودجه به نوعی نادیده گرفته شده است توضیح داد: برای توسعه مترو در کل کشور پنج هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که سهم تهران همانطور که رئیس شورای شهر تهران اعلام کرد، به صورتی است که فقط می‌توان ۴۷ متر تونل ساخت که میزان ناچیزی است.

متولیان همچنین از رایزنی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی خبر داد و بیان کرد: تلاش‌هایی با کمیسیون انرژی مجلس انجام شده تا از اختلاف نرخ بنزین که ۴.۵ میلیارد دلار است، ۲۰ درصد برای توسعه و بهسازی حمل‌ونقل عمومی که رقمی معادل با ۹۰۰ یا یک میلیارد دلار می‌شود، در نظر گرفته شود.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک