جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۶/۹/۲۰۲۳ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۰۶۵۹
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ساعت ۱۷:۰

عدم توجه مناسب به موضوع زن و خانواده

اعضای مجمع فعالین خانواده در واکنش به عدم پرداخت مناسب به موضوع زن و خانواده در طرح تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی نامه ای را خطاب به رئیس جمهوری و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی نوشتند.
عدم توجه مناسب به موضوع زن و خانواده,

به گزارش خبرگزاری مهر، اعضای مجمع فعالین خانواده در واکنش به عدم پرداخت مناسب به موضوع زن و خانواده و جایگاه معاونت امور زنان در طرح تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی نامه‌ای را خطاب به رئیس جمهوری و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی نوشتند که متن آن به شرح ذیل است:

«بسمه تعالی
جناب آیت الله رئیسی ریاست محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی
اعضای محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی

سلام علیکم

احتراماً همانگونه که مستحضرید شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در مصوبه اخیر خود تحت عنوان سند «تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی» نقش و جایگاه زنان و خانواده را در ساختار عالی‌ترین نهاد سیاست گذاری فرهنگی کشور نادیده گرفته است. مسائل «زن و خانواده» در ساحت سیاست گذاری فرهنگی کشور از جایگاه والایی برخوردار است بر این اساس رهبر انقلاب در «متن پیوست شورای عالی انقلاب فرهنگی» صراحتاً بدان اشاره فرمودند. حال چگونه می‌توان بدون توجه به مسائل زن و خانواده به عنوان یک کلان موضوع فرهنگی، امید به تحول در شورای عالی انقلاب فرهنگی داشت؟! موضوعات زنان و خانواده در کشور در معادلات فرهنگی کشور بسیار اهمیت دارد چرا که ریشه بسیاری از دیگر مسائل فرهنگی با حل مسائل زنان و در پی آن خانواده، قابل حل خواهد بود. بدیهی است ندیدن اهمیت جایگاه استراتژیک مسائل و فرصت‌های زنان و خانواده در مهمترین رکن سیاست گذاری فرهنگی کشور موجب گسترده شدن مسائل این حوزه می‌گردد که نهایتاً همه جامعه را درگیر خواهد نمود.

مجمع فعالین خانواده به عنوان بخشی از جامعه مدنی و کنشگران عرصه زن و خانواده از حضرتعالی و دیگر اعضای آن شورا نکات ذیل را مطالبه می‌نماید:

جایگاه مسائل زن و خانواده می‌بایست به صورت ساختاری مستقل در سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی جهت نیل به منویات رهبر انقلاب در متن پیوست حکم شورای عالی انقلاب فرهنگی به رسمیت شناخته شود.

توجه می‌دهد منویات رهبر انقلاب در متن پیوست حکم شورای عالی انقلاب فرهنگی در موضوع زنان بدین شرح می‌باشد «لزوم توجه برنامه ریزی مؤثر در زمینه رشد و ارتقای شأن، کرامت و منزلت زنان در جامعه». بدیهی است با کم رنگ کردن یا حذف امور زنان از ساختار شورای عالی انقلاب فرهنگی این مهم میسر نخواهد شد.
توفیقات جنابعالی و همه خدمتگزاران انقلاب روز افزون.

خدیجه زارعی، زهرا گلپایگانی، طیبه میرزا اسکندری، شیدا نیکوروین، مریم آقا کثیری، سید کمیل حسینی، حسین شفاهی، رضا رسولی نژاد، زهرا نوری، ابراهیم راستیان، نرگس وحیدنیا، صابر اکبری خضری، فاطمه شجاعی، منتظری، زارعی، سالاری فر، هاشم فیروزی، نهضت مهدوی، لیلا حاج حسینی، فاطمه مرتضوی نژاد، سوگل گیتی، متولیان، عاشری، دکتر اصغری نکاح، طاهری، اکرم اجل افشار، غدیری، عباسپور، سماعی، تکلو، سعیدی زاده، احسایی، بیابانی، مطهره مهرابی، کلالی، وجدانی، یزدانپرست. مهدی زاده، صالحی، جباری، مقدمی، پاپی نژاد، حسینی، گریوانی از جمله اعضای مجمع فعالین خانواده هستند که در نوشتن این نامه مشارکت داشتند.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر