یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۵/۲۲/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۵۰۷۷۱
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ساعت ۱۲:۳۵

تمدن فاطمی(س) نجات بخش انسان معاصر است

رئیس‌جمهور گفت: باید سعی کنیم تمدن فاطمی(س)که نجات بخش انسان معاصر خواهد بود، مورد توجه قرار گیرد.
تمدن فاطمی(س) نجات بخش انسان معاصر است,

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح امروز (یک‌شنبه) به مناسبت بزرگداشت میلاد حضرت فاطمه (س) و تجلیل از بانوان خردمند که در محل اجلاس سران کشور برگزار شد، با بیان اینکه شخصیت فاطمه اطهر (س) باید شناخته شود و برای شناخت شخصیت او باید از وجود خود ایشان و خدای ایشان کمک گرفت، گفت: اگر فاطمه اطهر (س) شناخته شود، درک لیله‌القدر صورت خواهد گرفت. درک شب قدر در گروی معرفت به مقام صدیقه‌طاهره (س) است.

وی با بیان اینکه ما از درک معنای بسیاری از القاب حضرت فاطمه زهرا (س) عاجز هستیم، تصریح کرد: اسامی و صفات و جایگاه ملکوتی حضرت صدیقه (س) عمق دارند، اما آنچه اهمیت دارد این است که دستیابی به این صفات، امکان پذیر است. باید آنچه در اختیار ما قرار گرفته است را بدانیم و بشریت به آن عمل کند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت توجه به خطبه فاطمیه، افزود: فاطمه در کنار پدر، مادر، همسر در شعب ابوطالب، در تربیت فرزندان، در دفاع از دین و در دفاع از رساله رسول الله و ولایت ولی، جهاد تبیین و روشنگری انجام داد از این رو تمام سیره او پیش روی ما است.

رئیسی خاطرنشان کرد: مقام حضرت فاطمه (س) مقامی عالی است و باید شناخته شود؛ فاطمه اطهر یک هدی از پیامبر دریافت کرد و آن فدک بود. هدیه ملکوتی ایشان نیز تسبیحات حضرت زهرا (س) است که بسیار در زندگی انسان نقش دارد. سفارش شده است که فرزندان خود را به تسبیحات ایشان ملتزم کنید تا محور زندگیشان خداوند باشد تا دچار انحطاط در دنیا نشوند و کژی در اندیشه و عمل آنها را نگیرد.

وی با بیان اینکه زندگی فردی و زندگی اجتماعی انسان‌ها در گروی التزام به آنچه خدا امر کرده است، قرار دارد، اظهار داشت: تمام هستی و عالم بر اساس تسبیحات قرار داده شده است و شناخت شخصیت حضرت زهرا (س) یک وظیفه است. شخصیتی که در میان تمام ادیان الهی مورد احترام است و منشأ تمام خیرات در دنیا است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز نمی‌خواهند حضرت فاطمه (س) شناخته شود و الگوی زنان و جوانان قرار گیرد، تاکید کرد: تلاش می‌کنند انسان از باورهای الهی خود دور شود و باید سعی کنیم تمدن فاطمی و تمدن فرزندان فاطمه (س) که نجات بخش انسان معاصر خواهد بود مورد توجه قرار گیرد.

تکمیل می‌شود...

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک