یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۵/۲۲/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۵۰۷۹۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ساعت ۱۰:۱

ایران و روسیه تعامل موفقی برای تامین امنیت منطقه داشته‌اند

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه گفت:ایران و فدراسیون روسیه طی سالیان اخیر همکاری‌های موفقی در زمینه تامین امنیت منطقه و مبارزه با تروریسم به خصوص در سوریه داشته‌اند.
ایران و روسیه تعامل موفقی برای تامین امنیت منطقه داشته‌اند,

به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با لئونید اسلوتسکی، رئیس کمیته امور بین‌الملل مجلس دومای روسیه با اشاره به سابقه موفق همکاری‌های تهران و مسکو، گفت: جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه طی سالیان اخیر همکاری‌های موفقی در زمینه تأمین امنیت منطقه و مبارزه با تروریسم به خصوص در سوریه داشته‌اند.

وی افزود: باید الگوی موفق همکاری‌های دو کشور به سایر حوزه‌ها از جمله حوزه اقتصادی تعمیم یابد تا منافع هر دو کشور تأمین شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بر گسترش تعاملات فی‌مابین در موضوعات مختلف تاکید کرد و اظهار داشت: سطح فعلی مبادلات تجاری میان ایران و روسیه رضایت‌بخش نیست و نیاز به بازنگری دارد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه با اشاره به ظرفیت‌های عظیم محصولات کشاورزی ایران، تصریح کرد: لازم است زیرساخت‌های لازم برای صادرات محصولات ایران به روسیه به ویژه در حوزه حمل و نقل دریایی فراهم شود.

رضایی در این دیدار که حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه و کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه نیز حضور داشتند، ضمن تقدیم دعوتنامه رسمی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به رئیس کمیته روابط خارجی مجلس دومای روسیه، از وی برای سفر به تهران دعوت کرد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک