یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۵/۲۲/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۰۸۰۶
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ساعت ۱۴:۴۶
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی خبر داد:

اخذ ردیف اعتباری برای ایجاد شبکه فاضلاب در شهرهای گرمه و جاجرم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: مجوز ماده 23 به منظور ایجاد ردیف اعتباری برای ایجاد شبکه فاضلاب شهرهای گرمه و جاجرم دریافت شد.
اخذ ردیف اعتباری برای ایجاد شبکه فاضلاب در شهرهای گرمه و جاجرم,

به گزارش خبرنگار عصراترک، غلام حسین ساقی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی در جمع خبرنگاران درباره اجرای پروژه های ایجاد شبکه فاضلاب در سطح استان اظهار کرد: میانگین پوشش شبکه فاضلاب کشور به 52 درصد رسیده و این در حالی است که تا به کنون در خراسان شمالی جمعیت برخوردار شده مناطق شهری از پوشش شبکه فاضلاب به 38 درصد رسیده اند.

ساقی با تصریح بر این مطلب که عامل عقب ماندگی خراسان شمالی از پوشش شبکه فاضلاب در سطح استان به علت کافی نبودن اعتبارات ملی اختصاص یافته است، اعلام کرد: تا به کنون پروژه های فاضلاب در شهرهای بجنورد، اسفراین، آشخانه و شیروان اجرایی شده اند.

وی عنوان کرد: تصفیه خانه های فاضلاب شهرهای بجنورد، آشخانه و اسفراین اجرایی شده اند و فاز دوم تصفیه خانه شیروان نیز به 95 درصد پیشرفیت فیزیکی رسیده است.

این مسئول در ادامه از دریافت مجوز ماده 23 به منظور ایجاد ردیف اعتباری برای ایجاد شبکه فاضلاب شهرهای گرمه و جاجرم نیز خبر داد.

وی همچنین افزود: مطالعات ایجاد شبکه فاضلاب در شهرهای راز و فاروج نیز به پایان رسیده است که باید ردیف اعتباری برای اجرای این پروژه مصوب شود.

اصلاح شبکه توزیع و انتقال آب استان نیازمند دریافت اعتبارات کافی

ساقی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی در بخش دیگری از سخن خود درباره اصلاح شبکه توزیع و انتقال آب در استان نیز اظهار کرد: عمر مفید شبکه های توزیع و انتقال آب 25 ساله است.

وی تصریح کرد: درصورتیکه هر سال تا چهار درصد از این شبکه اصلاح شوند عمر مفید 25 ساله شبکه توزیع و انتقال آب حفظ می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی در ادامه با اشاره به اینکه در استان، کل شبکه توزیع آب در مناطق شهری هزار و 633 کیلومتر و در مناطق روستایی دو هزار و 918 کیلومتر همچنین کل خط انتقال آب در مناطق شهری 400 کیلومتر و در مناطق روستایی نیز دو هزار و 161 کیلومتر هستند، عنوان کرد: اصلاح و حفظ و نگهداری آنها به اختصاص اعتبارات کافی نیاز دارد.

ساقی با بیان اینکه در سال گذشته 167 کیلومتر از شبکه توزیع و انتقال آب استان اصلاح شدند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر اصلاح این شبکه در مناطق شهری وضعیت بهتری را برخوردار شده است، با این وجود، وضعیت این شبکه در مناطق روستایی استان مناسب نیست.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک