یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۶/۲۵/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۱۵۸۳
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۲۷ - ساعت ۱۰:۵۷
رئیس شرکت آب و فاضلاب شهرستان مانه و سملقان:

کمبود آب شرب در روستاهای مانه و سملقان جدی است/ آبرسانی سیار برای مناطق صعب العبور ممکن نیست

عبدالله ایمان پور کمبود آب شرب در روستاهای مانه و سملقان را جدی خواند و گفت: در حال حاضر پروژه تامین آب شرب روستا های محمد آباد در بخش مانه و حسن سو در بخش مرکزی در مرحله اجرا یی است و روستاهای دارالشهدا ( چخماقلو) گرمک که در مسیر صعب العبور و کوهستانی قرار دارد، آبرسانی سیار برای آنها امکان پذیر نیست.
کمبود آب شرب در روستاهای مانه و سملقان جدی است/ آبرسانی سیار برای مناطق صعب العبور ممکن نیست,

عبدالله ایمان پور، رئیس شرکت آب و فاضلاب شهرستان مانه و سملقان در گفتگو با خبرنگار عصراترک در این شهرستان اظهار داشت: با توجه به اینکه نزولات آسمانی سال جاری بسیار کم شده است،  مصرف آب باید به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد.

وی با اشاره به اهمیت و مصارف آب شرب در جامعه گفت: با توجه به اینکه در چند سال اخیر نزولات آسمانی بسیار کم  و محدود شده، تعامل با شوراها و دهیاران جهت ترویج مصرف بهینه در روستاها، اقدامات خوبی صورت گرفته است.

ایمان پور با بیان اینکه وضعیت کنونی بسیار حساس است، خاطرنشان کرد: در چند روستای مانه و سملقان همزمان آب شرب قطع شد که با تلاش شبانه روزی پس از 48 ساعت مجددا آب شرب به مدار برگشت و مورد استفاد مردم قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه 75 درصد جمعیت شهرستان مانه و سملقان در روستاها ساکن هستند، خاطرنشان کرد: بر این اساس اداره آبفای شهرستان توانسته با مدیریت آبرسانی به  پنج روستای دهستان جیران سو که تنش آب  شرب داشتند، مشکل را برطرف و مردم به راحتی از آب شرب بهداشتی بهرمند شوند.

این مقام مسئول ادامه داد: با اجرای پروژه امام رضا (ع) بیش از 50 کیلومتر برای روستاهای مسیر خط انتقال اجراء شده و  مجتمع آبرسانی اینچه برای حل مشکل   14 روستای مسیر از آب شرب بهداشتی بر خوردار شده اند.

وی با اشاره به رفع مشکل آب شرب در  شهرستان مانه و سملقان گفت: در حال حاضر بر خلاف نفت و کالاهای دیگر آب را نمی توان در حجم زیاد از جایی به جای دیگر انتقال داد، لذا مصرف آن فقط به منابع محلی محدود است، بنابراین باید کم آبی مناطق مختلف شهرستان را مدنظر قرار داد، این در حالی است که برخی نقاط آبرسانی به صورت سیار انجام می شود.

ایمان پور کمبود آب شرب در روستاهای مانه و سملقان را جدی خواند و گفت: در حال حاضر پروژه تامین آب شرب روستا های محمد آباد در بخش مانه و حسن سو در بخش مرکزی در مرحله اجرا یی است و روستاهای دارالشهدا ( چخماقلو) گرمک که در مسیر صعب العبور و کوهستانی قرار دارد، آبرسانی سیار برای آنها امکان پذیر نیست.

وی گفت: بنابراین پس از  بررسی و مکان یابی حفر چاه پروژه به  مزایده گذاشته شده که متاسفانه بیشتر از یک پیمانکار برای اجرای پروژه شرکت نکرد و پس از سه نوبت مزایده با دستور استاندار با استفاده از قانون ترک تشریفات برای اجرای این پروژه حفر چاه  تو سط همان پیمانکار در اولین فرصت پس از مناسب شدن هوا اقدام خواهد شد که تامین اعتبار اولیه آن مبلغ سه میلیارد تومان  است.

این مقام مسئول بیان داشت: 6 روستای دیگر  در شهرستان مانه و سملقان برای رفع  کمبود آب شرب در دست برر سی هستند که پس از کارشناسی و  تامین اعتبار اقدامات لازم انجام خواهد شد.

 

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک