چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۷/۶/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۱۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۲۸ - ساعت ۹:۰
رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان مانه و سملقان خبر داد:

ظرفیت محدود انبار ذخیره سازی تولیدات کشاورزی مانه و سملقان و خروج محصولات به خارج استان

رمضانعلی اسدی گفت: مانه و سملقان فقط دارای یک انبار 265 تنی است که به دلیل نبود مکان بیشتر محصولات کشاورزی تولید شده به خارج از استان منتقل می شود.
ظرفیت محدود انبار ذخیره سازی تولیدات کشاورزی مانه و سملقان و خروج محصولات به خارج استان,

رمضانعلی اسدی، رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان مانه و سملقان  در گفت و گو با خبرنگار عصراترک از مانه و سملقان به فعالیت تعاونی های زیر مجموعه اشاره کرد و اظهار داشت: در شهرستان مانه و سملقان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران 24 تشکل ایجاد شده که شرکت تعاونی روستایی به عنوان یک شرکت فراگیر با هدف  نگه داشتن خط تولید کشاورزی و دامداری با اقشار مختلف روستا ها سروکار دارد.

وی با بیان اینکه تشکل ها در 16 رشته می توانند فعالیت کنند، گفت: با توجه به وسعت شهرستان امکان ایجاد تشکل جدید فراهم است و مجوز تاسیس شرکت صادر می شود، اما نیاز است که کشاورزان یک منطقه درخواست جمعی نوشته و سه نفر را به عنوان نماینده برای ثبت شرکت معرفی کنند.

رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان مانه و سملقان گفت: براساس موقعيت جغرافيايي شهرستان مانه و سملقان، 75 درصد جمعیت این شهرستان را روستاییان تشکیل می دهد که به عنوان قطب کشاورزی و دامداری استان خراسان شمالی، در بخش تولید محصولات دامی و کشاورزی و باغی معروف است.  

وی اضافه کرد: 24 تشکل در قالب 22 شرکت تعاونی  با تعداد 11 هزار و 300 نفر عضو در مانه و سملقان در بخشهای کشاورزی دامداری فعالیت دارند.

 اسدی گفت: تحویل 80 درصد نهاده های دامی و تویع بین دامداران، توزیع دو هزار و 874 تن کود شیمیایی و توزیع سه نوع بذر گندم، کلزا و پنبه از جمله فعالیت های این مجموعه در سال جاری بوده است.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه شهرستان مانه و سملقان یک شهرستان کشاورزی است، براین اساس  برنامه های راهنمایی و رانندگی باید کلیه وسیله موتوری پلاک گذاری شوند که تاکنون بیش از 1200 دستگاه تراکتور پلاک گذاری شده اند.

اسدی در ادامه از توزیع اقلام تنظیم بازار برنج پاکستانی، قند و شکر و روغن مایع  و جامد  درمحل تعاونی های روستایی در بین جامعه هدف  و کم بضاعت روستایی و همچنین توزیع سوخت روستایی خبرداد.

این مقام مسئول با اشاره به مشکلات ضعف ابنیه در خصوص ذخیره محصولات کشاورزی در این شهرستان گفت: گفتنی است که محصولات مازاد کشاورزان از قبیل 290 تن گندم، 676 تن دانه روغنی کلزا، 140 تن انگور از کشاوزان خریداری می شود، در حالی که مانه و سملقان فقط دارای  یک انبار 265 تنی است که به دلیل نبود مکان بیشتر محصولات به خارج از استان منتقل می شود.

 

انتهای پیام/ صدیقی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک