یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۶/۲۵/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۵۴۱۴۶
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - ساعت ۲۳:۱

حل مشکلات اقتصادی ارتباطی به مذاکرات ندارد/ مسئولان تدبیر کنند

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: نتیجه مذاکرات وین مثبت، نیمه مثبت و حتی منفی هم باشد مسئولین و کارگزاران باید بی توجه به نتیجه آن، برای حل معضلات، مشکلات و معیشت مردم تدبیر کنند.
حل مشکلات اقتصادی ارتباطی به مذاکرات ندارد/ مسئولان تدبیر کنند,

حجت الاسلام احمد سالک نماینده ادوار مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با تاکید اخیر مقام معظم رهبری پیرامون معطل نشدن مسئولان پیرامون مذاکرات، اظهار داشت: در ابتدا باید شاکر باشیم که خداوند، مقام معظم رهبری را به عنوان هدیه‌ای به ملت‌های جهان علی الخصوص مسلمین عنایت فرمودند.

وی افزود: فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری با کارگزاران کشور، چند بخش مهم داشت که یک بخش آن پیرامون مذاکرات وین بود و در رابطه با این بخش، این نکته قابل توجه است که در دولتِ روحانی تمام مسائل کشور اعم از اقتصاد، فرهنگ، کسب و کار به مذاکرات گره خورد و در آخر ترامپ از مذاکرات خارج شد و این اوضاع را رقم زد.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز افزود: حالا نیز با روی کار آمدن بایدن، آمریکا قصد ندارد ابر قدرت بودن خود را زیر سوال ببرد، اما هم اروپا و هم آمریکا در این زمینه به دلیل رشد و خودکفایی ملت ایران در ابعاد مختلف و قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی، به بن بست رسیده‌اند.

سالک با تاکید بر اینکه امروز اقتدار جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف به نمایش جهانی گذاشته شده است، خاطرنشان کرد: اگر حرکت صنعتی و اقتصادی از حالت جزیره‌ای خارج شود و وحدت رویه‌ای میان سران قوا و دستگاه‌های ذی ربط حاصل شود، حرکت عظیمی تحقق خواهد یافت.

وی اضافه کرد: فرمایش مقام معظم رهبری این بود که مذاکرات مثبت، نیمه مثبت و حتی منفی باشد به هیچ وجه نباید با مسائل داخلی کشور گره بخورد. مسئولان و کارگزاران بی توجه به نتیجه مذاکرات باید برای حل معضلات، مشکلات، معیشت مردم و خودکفایی اقتصادی تدبیر کنند و آنها ربطی به گزارش‌های وین نخواهد داشت.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه روند مثبت مذاکرات و جلوگیری از زیاده خواهی و مطالبه امتیاز از سوی طرف‌های مذاکره کننده باید ادامه پیدا کند، گفت: اینها بد عهد هستند و امروز بدعهدها به بن بست رسیده‌اند. آنها دروغ می‌گویند و زیر توافق‌ها می‌زنند و روند مذاکرات باید با قدرت و اقتدار و بر اساس سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری یعنی لغو یکجانبه تمامی تحریم‌ها و راستی آزمایی شکل بگیرد و ادامه پیدا کند.

سالک بیان کرد: در راستای عمل به این تاکید مقام معظم رهبری، شعار سال که مرتبط با تولید دانش بنیان و اشتغال آفرینی است باید مورد توجه قرار گیرد و به حمدالله برنامه‌های سران قوا مؤید روند مثبت این اقدامات است و قوای سه گانه باید به ابعاد مختلف شعار سال توجه داشته باشند و در همه زمینه‌ها به ویژه بحث خوراک به خودکفایی برسیم.

وی در پایان تصریح کرد: اقتصاد ما باید صادرات محور و بر اساس خودکفایی درون تشکیلاتی نظام باشد و جلوی واردات بی رویه گرفته شود، از هزینه‌های بیجا جلوگیری شود و کارشناسی‌ها با دقت بیشتری انجام شود.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک