پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ - ۷/۷/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۵۴۱۹۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ - ساعت ۱۵:۰

گام مجلس برای شفافیت در صدور مجوزهای کار/ متخلفان مجازات می‌شوند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: هدف مجلس از تصویب طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار این بود که در خصوص صدور مجوزهای کسب و کار شفاف‌سازی شود.
گام مجلس برای شفافیت در صدور مجوزهای کار/ متخلفان مجازات می‌شوند,

علی اکبر کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص تأثیرات طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، گفت: روال صدور مجوزهای کسب و کار در گذشته به گونه‌ای بود که باعث انحصار در مورد برخی از کسب و کارها می‌شد. از طرف دیگر فرآیند صدور مجوزها هم بسیار طولانی، پیچیده، پرهزینه و غیرشفاف بود.

وی بیان کرد: هدف مجلس از تصویب طرح مذکور این بود که در خصوص صدور مجوزهای کسب و کار شفاف‌سازی شود و با اجرای این قانون متقاضیان بتوانند در یک فرآیند شفاف نسبت به ارائه تقاضا و پیگیری آن اقدام کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هدف این است که دستگاه‌های متولی صدور مجوزها نیز موظف باشند که به موقع و سریع به تقاضاهای کسب‌وکار رسیدگی کنند و پاسخ متقاضیان را دهند. کسانی هم که حائز شرایط پیش بینی شده برای هر کسب و کار هستند، باید در اسرع وقت بتوانند مجوز خود را بگیرند.

کریمی افزود: اگر این اتفاق بیفتد، قطعاً عده زیادی از افراد می‌توانند با دریافت مجوز صدور کسب‌وکارها به فعالیت بپردازند. همین تغییر باعث رونق و افزایش اشتغال خواهد شد. همچنین این اشتغال را در فضای رقابتی شاهد خواهیم بود که افراد بتوانند در یک فضای سالم و رقابتی فعالیت داشته باشند.

وی درباره رفت‌وبرگشت این طرح بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، گفت: فرآیند تصویب قانون مشخص است. شورای نگهبان ایراداتی داشت که چند مرحله رفت‌وبرگشت صورت گرفت و این ایرادات برطرف شد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وقتی قانون تصویب شود، برای همه افراد لازم‌الاجراست، گفت: در همین قانون برای کسانی که به قانون تمکین نکنند یا نسبت به احکامی که در قانون مندرج است استنکاف داشته باشند، جریمه و مجازات‌های معینی پیش‌بینی شده است که توسط مجریان قانون اعمال خواهد شد.

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک