یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۶/۲۵/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۴۵۸۶
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ساعت ۱۴:۱

افزایش سواد از اولویت‌های بنیاد بازی‌های رایانه‌ای است

سرپرست معاونت نظارت و هدایت فرهنگی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: افزایش سواد بازی‌های رایانه‌ای یکی از اقداماتی است که در حوزه هدایت فرهنگی در اولویت برنامه‌های‌مان قرار دارد.
افزایش سواد از اولویت‌های بنیاد بازی‌های رایانه‌ای است,

محمدصادق افراسیابی سرپرست معاونت نظارت و هدایت فرهنگی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اقدامات این معاونت گفت: یکی از کارهایی که می‌توان در معاونت نظارت و هدایت فرهنگی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، انجام دهیم، تلاش جدی برای افزایش سواد بازی‌های رایانه‌ای است.

وی ادامه داد: در این حوزه برگزاری دوره‌های متعدد برای معلمان، مربیان آموزش و پرورش یکی از برنامه‌هایی است که دنبال می‌کنیم تا بتوانند ایفای نقش کنند و دانش‌آموز را به شکلی پرورش دهد که آنها بتوانند مصرف خود را در حوزه بازی‌های رایانه‌ای به بهترین نحو مدیریت کنند و به استفاده از بازی‌های سالم، مفید و امن بپردازند. به واسطه آموزش مربیان می‌توان مانع از مصرف بازی‌هایی شد که دارای مشکلات فرهنگی است.

سرپرست معاونت نظارت و هدایت فرهنگی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ادامه داد: این دوره‌های آموزشی که در سال جاری برگزار خواهد شد، کمک خواهد کرد خانواده‌ها و دانش‌آموزان با نظام رده‌بندی سنی «اسرا» بیشتر آشنا شوند و بتوانند از این نظام بیشترین بهره برداری را داشته باشند.

وی افزود: گسترش همکاری با سازمان صداوسیما در حوزه برنامه سازی و تولید و پخش برنامه‌های فرهنگی با هدف افزایش سواد بازی‌های رایانه‌ای خانواده‌ها و بالا بردن اطلاعات خانواده‌ها در زمینه کارکردهای انواع بازی‌های رایانه‌ای و فرصت‌ها و تهدیدهای بازی‌ها و سرگرمی‌های دیجیتال، یکی دیگر از برنامه‌های معاونت به شمار می‌رود. برگزاری مسابقات و پویش‌ها از دیگر برنامه‌های معاونت به شمار می‌رود تا به همین واسطه بتوانیم عموم مردم را درگیر مسائل فرهنگی مرتبط با بازی‌های رایانه‌ای کنیم.

افراسیابی ادامه داد: به همین واسطه ویدئویی‌هایی در فضای مجازی، با همکاری پلت فرم‌ها، سکوها و سامانه‌های پرمخاطب پخش خواهد شد و مسابقاتی بر اساس محتوای این ویدئوها برگزار می‌شود. کاربران باید ویدئوها را به دقت مشاهده کنند تا بتوانند به پرسش‌ها پاسخ دهند. محتوای این ویدئوها به افزایش سواد بازی‌های رایانه‌ای مخاطبان کمک کرده و آنها را با فرصت‌ها و تهدیدهای بازی‌های رایانه‌ای آشنا می‌کند.

سرپرست معاونت نظارت و هدایت فرهنگی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: از دیگر برنامه‌های معاونت در حوزه هدایت فرهنگی، حضور در جشنواره‌های شناخته شده کشور است؛ به این معنا که از فیلم‌ها و محتواهای رسانه‌ای که در حوزه فرهنگسازی بازی‌های رایانه‌ای تولید شده و سواد بازی‌های رایانه‌ای را در مخاطبان افزایش می‌دهد، تقدیر خواهیم کرد. بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، سامانه‌ای به نام «چه بازی» دارد که به معرفی بازی‌های مناسب و سالم و مفید می‌پردازد و قرار است این سامانه تقویت شود و در کنار آن اپلیکیشن این سامانه طراحی خواهد شد.

وی در پایان گفت: در حوزه رده‌بندی سنی و حوزه مقابله با عرضه بازی‌های غیرمجاز، برنامه متعددی داریم که به مرور زمان اخبار حوزه نظارت را اطلاع رسانی خواهیم کرد و امیدوارم در حوزه نظارت شاهد یک نهضت تحولی در بازار مصرف باشیم.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک