پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ - ۷/۷/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۵۵۰۸۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ساعت ۱۳:۱

موجودی کالاهای اساسی؛ ۳/۱ میلیون تن+ جدول

سخنگوی گمرک با بیان اینکه ۳ میلیون و ۱۰۷ هزار و ۵۲۵ تن کالای اساسی در اماکن بندری و گمرکی وجود دارد، گفت: حدود ۱۷ شناور در حال تخلیه بوده و ۱۶ شناور هم منتظر هستند که اجازه تخلیه پیدا کنند.
موجودی کالاهای اساسی؛ ۳.۱ میلیون تن+ جدول,

سید روح الله لطیفی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد موجودی کالاهای اساسی در اماکن بندری و گمرکات، اظهار کرد: در حال حاضر ۳ میلیون و ۱۰۷ هزار و ۵۲۵ تن کالای اساسی در اماکن بندری و گمرکی وجود دارد که منتظر انجام تشریفات گمرکی هستند.

سخنگوی گمرک ایران افزود: از این تعداد، ۳۵۰ هزار و ۳۲۶ تن در حال تخلیه از شناورها و ۸۱۱ هزار و ۶۴۶ تن در شناورهایی هستند که در لنگرگاه منتظر تخلیه مانده اند. همچنین ۴ هزار و ۲۵۰ تن کالا نیز در اماکن بندری در حال انجام تشریفات ترخیص و یا در حال تخلیه هستند. بنابراین حدود ۱۷ شناور در حال تخلیه بوده و ۱۶ شناور هم منتظر هستند که اجازه تخلیه پیدا کنند.

روزانه ۲ هزار کامیون بار جا به جا می‌کنند

وی ادامه داد: روزانه توسط بیش از ۲ هزار کامیون جا به جایی کالا انجام می‌شود که کالاهای ترخیص شده را به زنجیره تأمین و توزیع می‌رسانند؛ به عنوان نمونه ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۹۸۰ کامیون خروجی و ۱۶۸ واگن قطار داشتیم که حدود ۴۷ هزار تن کالا را جا به جا کردند.

لطیفی در مورد جزئیات کالاهای اساسی موجود نیز گفت: ۲۹۷ هزار و ۷۴ تن گندم، یک میلیون و ۸۲۶ هزار و ۶۳۸ تن ذرت، ۱۹۵ هزار و ۳۳۱ تن جو، ۷۷ هزار و ۴۶۹ تن سویا، ۸۰ هزار و ۲۴۰ تن برنج، ۳ هزار و ۳۶۷ تن شکر، ۳۵۰ هزار و ۸۶۵ تن روغن خام و ۲۷۶ هزار و ۵۴۱ تن دانه‌های روغنی در اماکن بندری و گمرکی موجود هستند.

میزان موجودی کالاهای اساسی در اماکن بندری و گمرکی تا ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

کالا میزان موجودی
گندم ۲۹۷ هزار و ۷۴ تن
ذرت یک میلیون و ۸۲۶ هزار و ۶۳۸ تن
جو ۱۹۵ هزار و ۳۳۱ تن
سویا ۷۷ هزار و ۴۶۹ تن
برنج ۸۰ هزار و ۲۴۰ تن
شکر ۳ هزار و ۳۶۷ تن
روغن خام ۳۵۰ هزار و ۸۶۵ تن
دانه‌های روغنی ۲۷۶ هزار و ۵۴۱ تن
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک