یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۸/۱۳/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۵۷۱۵۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ساعت ۲۳:۱

کمک مشترک ایران به هواداران تیم ملی و قطر در زمان برگزاری جام جهانی/ هزینه سفر کم می‌شود؟

با یک برنامه‌ریزی منظم می‌توان به هواداران تیم ملی ایران کمک کرد تا علاوه بر داشتن سفری راحت به قطر برای تماشای جام جهانی، هزینه کمتری هم متقبل شوند.
کمک مشترک ایران به هواداران تیم ملی و قطر در زمان برگزاری جام جهانی/ هزینه سفر کم می‌شود؟,

، تیم ملی برای سومین بار پیاپی به جام جهانی صعود کرده است و این بار در همسایگی ایران و در کشور قطر باید به رقابت بپردازد. هواداران کشورمان همیشه حضوری پرشور در جام جهانی داشته‌اند و پیش‌بینی می‌شود که این بار با توجه به نزدیکی جام جهانی به ایران و البته بازی‌های جذابی که تیم ملی مقابل انگلیس، آمریکا و ولز خواهد داشت، این حضور پرشورتر شود.

یکی از نگرانی‌های جدی هوادارانی که ساکن ایران هستند، با توجه به شرایط اقتصادی کشور هزینه‌های حضور در جام جهانی است. بسیاری از هواداران به‌لحاظ مالی از قشر ضعیف جامعه هستند و هزینه‌های سنگین ارزی در قطر، می‌تواند مانع از حضور این بخش از حامیان تیم ملی در جام جهانی شود.

شاید به‌طور میانگین و با پایین‌ترین هزینه‌های حضور در جام جهانی 2022 هزینه هریک از هواداران بین 50 تا 70 میلیون تومان برای تماشای سه مسابقه شود، هزینه‌ای که می‌تواند میانگین دستمزد یا پس‌انداز یک سال کارگران در ایران باشد، ازهمین‌رو راه‌هایی نیز برای کاهش هزینه‌ها برای هواداران ایرانی وجود دارد که در این زمینه انتظاراتی از نهادهای دولتی ایران از جمله وزارت ورزش و جوانان، وزارت راه و وزارت گردشگری وجود دارد.

در این زمینه بسیاری از کشورهای اطراف برای شهروندان خود «Match Day Shuttle» در نظر گرفته‌اند که این امکان را به هوادارانی که فقط برای تماشای بازی‌ها راهی قطر می‌شوند، می‌دهد تا بدون اقامت در دوحه تماشاگر بازی‌های جام جهانی شوند، این اتفاق فرصت می‌دهد که بسیاری از تماشاگران هم زندگی عادی خود را ادامه دهند و بدون گرفتن مرخصی طولانی‌مدت به قطر سفر کنند و هم هزینه اقامت پرداخت نمی‌شود.

وزارت ورزش و جوانان، وزارت راه و وزارت گردشگری می‌توانند با یک همکاری سه‌جانبه برنامه‌ای طراحی کنند که هواداران تیم ملی ایران هم بدون اینکه هزینه‌ای برای اقامت در دوحه پرداخت کنند، برای تماشای بازی‌های تیم ملی راهی قطر شوند. پرواز مستقیم روزانه و پرتعداد که همکاری وزارت راه را می‌طلبد و همچنین فراهم کردن شرایطی برای اسکان افرادی که از پس هزینه محل اقامت در دوحه برنمی‌آیند در جزیره کیش، بوشهر یا شیراز که هم به قطر نزدیک هستند یا پرواز مستقیم دارند و هم می‌توان شرایطی را برای افزایش توریست فراهم کرد.

این اتفاق باید هرچه سریع‌تر برنامه‌ریزی شود و حالا که فقط 5 ماه تا آغاز جام جهانی مانده است، باید فکری به حال هوادارانی شود که قصد دارند از ایران راهی قطر شوند و برای هزینه در این کشور، دچار مشکل مالی هستند، اتفاقی که به‌نوعی هم به‌سود تماشاگران بازی‌های تیم ملی است و هم کمکی به میزبان جام جهانی خواهد شد که به‌لحاظ مکان‌های اقامتی محدودیت دارد و کم کردن افرادی که در این کشور اقامت می‌کنند، باری از دوش میزبان جام جهانی برمی‌دارد.

 

تسنیم/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک