یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۸/۱۳/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۷۲۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ساعت ۱۸:۰

آغاز ثبت‌نام پذیرش دوره های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی

ثبت‌نام پذیرش دوره های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی آغاز شد.
آغاز ثبت‌نام پذیرش دوره های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی,

 محمد فتحیان سرپرست معاونت نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی در این زمینه توضیح داد: ثبت‌نام داوطلبان دوره‌های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای ناپیوسته نظام آموزش مهارتی مهرماه ۱۴۰۱ دانشگاه جامع علمی کاربردی برای حدود چهار هزار کدرشته محل انجام می شود که نسبت به سال گذشته رشد ۸۶ درصدی دارد.

وی  خاطرنشان کرد: این پذیرش شامل  ۷۰  عنوان رشته جدید است که منجر به ایجاد ۶۱۹ کد رشته محل جدید شده است، بدیهی است این امر موجب افزایش تنوع انتخاب رشته متقاضیان می شود.

سرپرست معاونت نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهارداشت: علاقه مندان برای آشنایی بیشتر و مطالعه دفترچه راهنما و اطلاع از رشته های تحصیلی دوره‌های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای ناپیوسته دانشگاه و ثبت نام در پذیرش می توانند تا هفتم تیرماه به درگاه سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org  یا درگاه دانشگاه جامع علمی کاربردی به آدرس www.uast.ac.ir  مراجعه کنند.

پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی در مقطع کاردانی و کارشناسی

دانشگاه جامع علمی کاربردی برای اشتغال در مشاغل نوظهور  با تصویب ۱۲۵ عنوان برنامه درسی جدید، در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشجو  می پذیرد.

اصغر کشتکار قائم مقام رییس و سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در این خصوص گفت: ۱۲۵ عنوان برنامه درسی جدید علمی کاربردی در مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته در جلسه ۲۷۳ شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی تصویب شد.

وی ادامه داد: در سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین با توجه به جهت گیری های بازارکار در ابعاد ملی و بین المللی، همچنین بازار اشتغال کشور و باتوجه به ماموریت و رسالت دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان یکی از مهم ترین عوامل سهیم و موثر در ایجاد اشتغال و تامین نیروی انسانی میانی کشور، در چهارچوب برنامه تحولی نیازآفرینی، پس از  جمع آوری و پردازش اطلاعات بازارکار با رویکرد شناسایی، طبقه بندی مشاغل موجود و آینده کشور به ویژه با تاکید بر مشاغل نوظهور و کم سرمایه بر و با بهره گیری از  منابع اطلاعاتی متعدد  از طریق تشکیل کمیته های علمی تخصصی با حضور متخصصان حوزه های شغلی و متخصصان موضوعی،  ۱۲۵ عنوان رشته جدید از طریق تحلیل حوزه های شغلی و استخراج شایستگی هریک از مشاغل، احصاء و در جلسه ۲۷۳ شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی به تصویب رسید.

سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: نظر به اهمیت جایگاه و نقش صنعت فناوری اطلاعات و رایانه و کاربرد این صنعت در اکثریت حوزه های شغلی و ضرورت توجه جدی به مشاغل نوظهور، ۴۱ عنوان برنامه درسی جدید در حوزه های مختلف شغلی این صنعت نظیر تولید محتوای دیجیتالی، پشتیبانی وب و شبکه های اجتماعی، اینترنت اشیاء، داده کاوی، کسب و کارهای دیجیتالی، رایانش ابری، علوم داده، امنیت و دفاع سایبری، امنیت اطلاعات، طراحی و مدیریت پایگاه داده و ... اختصاص و تصویب شده است.

کشتکار اظهار داشت: در همین راستا و با توجه تنوع و تکثر مشاغل آینده به بخش ورزش و سلامت، ۴۹ عنوان دوره به طور تخصصی به عرصه های مختلف ورزشی و با تمرکز به مشاغل مربیگری و داوری نظیر مربیگری و داوری ورزش های سوارکاری، فوتبال، بستکبال، والیبال، وزنه برداری، پرورش اندام، فوتسال، کاراته و ۲ رشته نیز مربوط به تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی در بخش رادیوگرافی و دندانپزشکی است.

وی همچنین گفت: نظر به اهمیت تفکر تخصص گرایی و مهارت آموزی در عرصه های مختلف شغلی حقوق، ۱۴ عنوان رشته جدید مشمول مشاغل این حوزه به ویژه حقوق فناوری اطلاعات، حقوق بیمه، حقوق بازار سرمایه، حقوق ساختمان، حقوق گردشگری، حقوق داوری است.

قائم مقام رییس و سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان کرد: در حوزه های شغلی انرژی و صنعت برق، ۵ برنامه درسی نظیر اتوماسیون صنعتی، انرژی های تجدید پذیر، در حوزه مکانیک ۴ برنامه درسی مثل تعمیر و بهره برداری دستگاه های آب شیرین کن و گیربکس، در حوزه طلا و جواهر یک برنامه درسی در زمینه تولید صنعتی زیورآلات، در سایر حوزه ها ۱۶ برنامه درسی در زمینه طراحی و توسعه برند، مدیریت امور اداری و منابع انسانی، مدیریت فروشگاه های زنجیره ای، مهندسی فناوری حریق، مهندسی فناوری شهرسازی، راهبری قطار شهری، موسیقی نوازندگی ساز زهی، نوازندگی ساز بادی، نوازندگی پیانو، نوازندگی ساز کوبه ای و آواز تلفیقی، زبان چینی، مهندسی فناوری صنایع غذایی- تضمین کیفیت، دیپلماسی بشردوستانه، کوچینگ کسب وکار و کوچینگ شغلی به تصویب رسیده است.

 

ایرنا/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک