یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۸/۱۳/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۷۲۲۵
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ساعت ۲۰:۲۷

,

به گزارش خبرنگار عصراترک از مانه و سملقان سیدجواد ساداتی‌نژاد در نشست شورای اداری شهرستان مانه و سملقان که در محل سالن ارشاد شهرستان مانه و سملقان با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد بر خرید تضمینی گوشت قرمز دامداران تاکید کرد و افزود: هم اینک تلاش می کنیم تا در راستای حمایت از تولید کننده های بخش دامی این طرح را به تصویب برسانیم تا آنان آرامشی برای تولید داشته باشند.
وی افزود: گوشت قرمز تولیدی مازاد را با تامین نهاده های دامی تهاتر خواهیم کرد حتی در این طرح گوشت را می توانیم صادر نیز کنیم.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه هم اینک دامداران دغدغه تامین نهاده های دامی را دارند اظهار داشت: دامدار در حین تولید نباید دغدغه فروش گوشت مازاد را داشته باشد.
ساداتی نژاد افزود: حتی تلاش می کنیم تا گوشت مرغ تولید مرغداران را نیز خرید تضمینی کنیم و در اختیار آنان نهاده های مورد نیاز قرار بدهیم.

وی با بیان اینکه دامدار و مرغدار و همچنین کشاورزان، بانجیب ترین قشر جامعه هستند اظهار داشت: این قشر بی ادعا غذا تولید می کنند به نوعی بهره برداران بخش کشاورزی خیر و نیکوکار هستند و در کار خود به هیچ وجه به دنبال سود نیستند.
وی افزود: کشاورزان و سایر تولید کننده های بخش کشاورزی هیچگاه همچون دلالان عمل نکرده اند و بعضا دلالان از آنان سوء استفاده کرده اند.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه بخش کشاورزی هیچ گاه تعطیل نشده است اظهار داشت: اگر صنایع و یا بخش های دیگری متوجه این باشند که دیگر سود اقتصادی ندارند کار را برای دوره ای تعطیل خواهند کرد اما این تعطیلی در بخش کشاورزی هیچ‌گاه نبوده است.
در تامین بذر وابسته هستیم 
ساداتی نژاد افزود: هم اکنون در تامین بذر مورد نیاز کشور در بخش های مختلف وابسته هستیم و باید در این زمینه تلاش کنیم.
وی بر ایجاد کارخانه بوجاری نیز تاکید کرد و اظهار داشت: سرمایه گذاران در این زمینه مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
کشت قراردادی گندمزارهای کشور 
وی با بیان اینکه در سال زراعی آینده تمامی گندم سطح کشور به طور قراردادی کشت خواهد شد اظهار داشت: نباید دغدغه تامین غذا در کشور  داشته باشیم که در این راستا باید کشاورزان را مورد حمایت قرار دهیم زیرا  تامین این مهم چالش جهانی است.
وزیر جهاد کشاورزی اشاره ای به افزایش قیمت خرید تضمینی گندم نیز کرد و گفت: حتی قیمت کود مورد نیاز کشاورزان نیز تا ۴۵ درصد کاهش یافت تا آنان در زمینه کوددهی اراضی کوتاهی نکنند.
خراسان شمالی در صنایع تبدیلی عقب ماندگی دارد 
ساداتی‌نژاد با بیان اینکه استان خراسان شمالی در ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در حوزه کشاورزی عقب ماندگی دارد گفت: هم اینک در این خطه کشتارگاه صنعتی، واحد های تولیدی بسته بندی در زمینه های مختلف وجود دارد به همین دلیل ارزش افزوده ای نیز برای بهره برداران حاصل نخواهد شد.
وزیر جهاد کشاورزی بر حمایت از سرمایه گذاران در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی تاکید کرد و افزود: هم اکنون متاسفانه شیر تولیدی استان به استان دیگر حمل خواهد شد که نباید اینطور باشد.
وی با بیان اینکه از سرمایه گذاران در بخش صنایع لبنی حمایت خواهیم کرد اظهار داشت: تمامی سرمایه گذاران در حوزه های مختلف از جمله ایجاد سردخانه، بسته بندی، کارخانه خوراک دام و سایر موارد حمایت خواهند شد تا سودی عاید این استان شود.
ساداتی نژاد بر ایجاد مجتمع های دامپروری ، کشاورزی در استان خراسان شمالی تاکید کرد و افزود: در این زمینه نیز سرمایه گذاران را حمایت خواهیم کرد زیرا  این خطه قطب دامپروری کشور است و پتانسیل بالایی برای تامین گوشت قرمز با کیفیت دارد.
وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنانش گفت: برای بخش کشاورزی این استان ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به بخش کشاورزی اختصاص یافت.
وی بر توسعه اراضی شیب دار استان تاکید کرد و گفت: از مسئولان حوزه مرتبط می خواهیم که این اراضی را در اختیار کشاورزان برای توسعه باغ های دیم قرار دهند از مسوولان می خواهیم که در این زمینه خسیس نباشند و زمین ها را در اختیار متقاضاین قرار دهند.
ساداتی نژاد با بیان اینکه اراضی شیب دار بجنورد ظرفیت بسیار بالایی برای ایجاد تاکستان دارد افزود: حتی این امر را به شاخص ارزیابی مدیران استان قرار خواهیم داد تا اراضی شیب دار را در اختیار کشاورزان قرار دهند.

انتهای پیام/زهرا صدیقی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک