یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۸/۱۳/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۷۲۴۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ساعت ۹:۳۳

استفاده از ظرفیت خیرین برای اختصاص خوابگاه به تمام دانشجویان

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: تلاش داریم شرایطی ایجاد کنیم که حتماً خوابگاه در اختیار هر دانشجوی طالب خوابگاه قرار بگیرد و هر دانشجوی ما دارای یک مأمن امن باشد. بدین منظور در پی این هستیم که از ظرفیت خیّرین استفاده شود.
استفاده از ظرفیت خیرین برای اختصاص خوابگاه به تمام دانشجویان,

محمدعلی زلفی گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به شرایط خوابگاهی دانشگاه‌های کشور گفت: تلاش داریم شرایطی ایجاد کنیم که حتما خوابگاه در اختیار هر دانشجوی طالب خوابگاه قرار بگیرد و هر دانشجوی ما دارای یک مأمن امن باشد. بدین منظور در پی این هستیم که از ظرفیت خیّرین استفاده شود. خوشبختانه در لایحه بودجه برای تأسیس خوابگاه های متأهلی اعتبارات خاصی دیده شده که از قانون جهش رشد جمعیت و از پتانسیل قانون سال ۱۴۰۱ نیز استفاده می‌کنیم.

* استانداران برای خانه‌دار شدن اعضای هیأت علمی جوان کمک کنند

وی درباره نامه رؤسای دانشگاه های مطرح و بزرگ مبنی بر اینکه برای خانه دار شدن اعضای هیئت علمی جوان فکری شود، گفت: برای استفاده از قانون مسکن هر یک از رؤسای دانشگاه ها می‌توانند با استاندار همان استان ارتباط برقرار کرده و رایزنی‌های لازم را انجام دهند.

زلفی گل با بیان اینکه اساتید جوان نیازمند حمایت ویژه هستند، افزود: استانداران می‌توانند در صورتی که زمینی بلا استفاده دارند، تدبیری برای خانه‌دار شدن یاوران علمی و اعضای هیئت علمی درنظر بگیرند، پس از هماهنگی روسای دانشگاه‌ها من نیز پیگیر هستم که ان شاءالله اقدام ویژه‌ای برای آنها انجام شود.

به گزارش فارس، روسای دانشگاه‌های علامه طباطبایی، تربیت مدرس، علم و صنعت، شریف و امیرکبیر طی نامه‌ای به وزیر علوم خواستار برگزاری جلسه ای با وزیر راه و شهرسازی برای حل مشکل مسکن اساتید جوان شدند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک