پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰/۵/۲۰۲۳ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۵۷۴۶۵
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ساعت ۹:۲۴
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی:

تنها ۳ درصد از ایده‌های خلاق به صنعت راه می یابند

محمد وحیدی با تأکید براینکه در دنیا تنها ۳ درصد از ایده‌های خلاق به صنعت می‌رسد، گفت: تحکیم پایه دانش بنیان نیازمند استفاده از ظرفیت‌های دانش آموزی و دانشجویی است.
تنها ۳ درصد از ایده‌های خلاق به صنعت راه می یابند,

به گزارش عصراترک،محمد وحیدی، عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس پارک علم و فناوری و فعالان حوزه علم وفناوری استان، با اشاره به اینکه از اواخر سال ۹۹ بیش از ۵۰ میلیارد تومان در حوزه دانش بنیان وارد استان شده است، اظهار کرد: چشم انداز قانون جهش تولید دانش بنیان مناسب است و از نگاه فعالان این حوزه اگر نیاز به تغییرات وجود دارد حتما به نمایندگان مجلس اطلاع دهند تا تغییرات را بررسی کنیم.

وی با تأکید براینکه ۲۵۰ هزار نفر از خراسان شمالی مقیم استان تهران نشان از ناتوانی ما در استان دارد، ادامه داد: این قانون مانع واردات کالا برای عده‌ای می‌شود که اجرای این قانون برای همه خوشایند نیست.

وحیدی با اشاره به اینکه از اجرای این قانون به جِد حمایت می‌کنیم، تصریح کرد: ساختار وزارت جهاد کشاورزی به گونه‌ای طراحی شده است که در حال حاضر ۳۰ میلیون تن نهاده دامی وارد کشور می‌شود اما دام‌ها گرسنه هستند.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه مهمترین حامی شرکت‌های دانش بنیان، مقام معظم رهبری هستند، اظهار کرد: وقتی توجه به شرکت‌های دانش بنیان در شعار سال از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده، به طور قطع شرکت‌ها مورد توجه ما خواهد بود.

وی با تأکید براینکه در دنیا تنها ۳ درصد از ایده‌های خلاق به صنعت می‌رسد، افزود: تحکیم پایه دانش بنیان نیازمند استفاده از ظرفیت‌های دانش آموزی و دانشجویی است.

وی اظهار داشت: با توجه به کمبود زمین و زیرساخت در پارک، با الحاق زمین به پارک علم و فناوری و ایجاد پردیس صنعتی و پردیس دانشگاهی توسعه اراضی پارک به 90هکتار قابل پیش بینی است.

وحیدی خاطر نشان کرد: با توجه به ایجاد ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان در 25 استان کشور، لازم است هر چه سریع‌تر این ستاد در استان جهت کمک به توسعه شرکت ‌های دانش بنیان شکل گیرد.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه زنجیره کمک شرکت‌ها به یکدیگر باید تقویت شود، ادامه داد: در تبصره ۱۴ برای پارک علم و فناوری ردیف ایجاد کردیم و در مجموع ۶۳ میلیارد تومان اعتبار به اعتبار دانشگاه‌ها و مجموعه پارک اضافه کردیم.

انتهای پیام/گ

 

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر