یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۸/۱۳/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۵۷۴۸۰
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ساعت ۱۴:۱۳
در اوج تحریم‌ها رقم خورد؛

عکس/تولید اولین راکتور اصلی طرح‌های متانول کشور در ماشین‌سازی اراک

به همت مهندسان و متخصصان شرکت مادر تخصصی ماشین‌سازی اراک اولین راکتور اصلی طرح‌های متانول کشور با نام Secondary Reformer R-۲۰۰۴ طراحی و ساخته شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به همت مهندسان و متخصصان شرکت مادر تخصصی ماشین‌سازی اراک اولین راکتور اصلی طرح‌های متانول کشور با نام  Secondary Reformer R-۲۰۰۴ در ایران طراحی و ساخته شد.

جعفر صفری مدیرعامل ماشین‌سازی اراک در خصوص تولید نخستین راکتور اصلی طرح‌های متانول پتروشیمی در شرکت گفت: این تجهیز یکی از تجهیزات بسیار مهم متانول پتروشیمی دنا است که تا قبل از این از کشورهای خارجی تأمین می‌شده و به دلیل تحریم‌ها و عدم همکاری شرکت‌های طرف قرارداد خارجی و با توجه به توانمندی ماشین‌سازی اراک، ساخت آن به این شرکت واگذارشده و صرفه‌جویی ۲ میلیون یورویی برای کشور به همراه داشته است.

صفری افزود: از یک سال قبل روند طراحی و ساخت این تجهیز عظیم در کارخانه شروع‌شده و سرانجام با تولید اولین نمونه ایرانی این تجهیز خاص، تعهد ماشین‌سازی اراک به‌خوبی اجرایی شد و راکتور تولیدشده در این کارخانه وزن ۲۵۰ تنی دارد و قطر داخلی آن ۶۵۵۰ میلی‌متر و طول ان ۲۰ متر است که مطابق با استاندارد‌های جهانی ساخته‌شده است و بعد از سه ماه در عسلویه و پتروشیمی دنا نصب خواهد شد.

وی ادامه داد: قرارداد ساخت ۲۴ تجهیز دیگر برای پتروشیمی دنا و سیراف به ارزش ۶۴ میلیون یورو با ماشین‌سازی اراک منعقدشده که تاکنون روند ساخت آن پیشرفت ۷۳ درصدی داشته است.

شایان‌ذکر است تاکنون دو تجهیز از این نوع در ماشین‌سازی اراک ساخته‌شده که یکی از آن‌ها به عسلویه ارسال‌شده و دیگری که مربوط به پتروشیمی سیراف هست، مراحل پایانی ساخت را طی می‌کند.

ماشین‌سازی اراک با ورود به این عرصه علاوه بر بی‌نیاز نمودن پروژه‌های جاری شرکت در سالی که مزین به نام تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرینی هست، جهشی در تولید محصولات دانش‌بنیان و اشتغال پایدار فراهم نموده است، همچنین افتخار بزرگ‌تری نصیب کشور شده که آن گسترده شدن ریشه باور ملی و اعتماد در سپردن کارهای بزرگ به متخصصان داخلی است.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک