یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۸/۱۳/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۷۵۳۷
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ساعت ۸:۱۹
مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی خبر داد:

نظارت ۶۴ گروه دامپزشکی استان بر ذبح دام ها در عید قربان

مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: 64 گروه ثابت و سیار دامپزشکی استان در روز عید قربان بر ذبح دام ها نظارت خواهند کرد.
نظارت 64 گروه دامپزشکی استان بر ذبح دام ها در عید قربان,

حمید رمضانی، مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی در گفت و گو با عصراترک اظهار کرد: در روز عید قربان 29 دامپزشک، بیش از 50 بازرس بهداشتی گوشت و 13 ناظر شرعی بر نحوه ذبح دام در استان نظارت خواهند کرد.

رمضانی گفت: در روز عید قربان ارائه خدمات دامپزشکی رایگان است و این گروه ها از ساعت اولیه صبح روز عید قربان برای خدمات رسانی آماده هستند.

وی در ادامه با تاکید بر این نکته که کشتار دام در معابر عمومی و در هر مکانی به غیر از کشتارگاه ممنوع است، تصریح کرد: برخی کشتار دام را در منزل انجام می دهند که توصیه می شود برای حفظ و رعایت تمامی مقررات بهداشتی، کشتار دام در کشتارگاه ها انجام شود.

با این وجود، مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی افزود: درصورتیکه برخی بخواهند دام را در منزل ذبح کنند، می توانند از نظارت های رایگان کارشناسان و دامپزشکان بهره بگیرند تا از بروز هرگونه بیماری جلوگیری شود.

در عین حال، وی خاطرنشان کرد: بر اساس هماهنگی های انجام شده، شهرداری ها نیز در روز عید قربان نسبت به جمع آوری به موقع زباله و ضایعات کشتار دام اقدام خواهند کرد و شست و شوی معابر از خونابه ها را انجام می دهند.

رمضانی در ادامه با تصریح بر این نکته که کشتار غیرمجاز دام، خطر ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو را به دنبال خواهد داشت، هشدار داد: شهروندان از کشتار غیرمجاز دام خودداری کنند و دام را دو هفته قبل از ذبح، سمپاشی کنند.

وی یادآور شد: در روز عید قربان سال گذشته با انجام نظارت و بازرسی ها حدود 800 کیلوگرم فرآورده خام دامی معدوم سازی شد.

مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی در خاتمه با اعلام اینکه خوشبختانه مورد از بیماری تب کریمه کنگو در استان مشاهده نشده است، توصیه کرد: مردم از کشتار غیرمجاز دام و تماس با دام مشکوک و یا آلوده به کنه خودداری کنند.

رمضانی افزود: گوشت استحصال شده باید 24 ساعت و آلایش خوراکی شامل دل، قلوه، جگر، کله و پاچه نیز 48 ساعت در دمای صفر تا چهار درجه سانتیگراد نگهداری شود.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک