یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۸/۱۳/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۵۷۵۴۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ - ساعت ۹:۳۶

صرفه‌جویی ۳۰۰ میلیاردی لوله گستر اسفراین با همکاری شرکت های دانش بنیان داخلی

مدیر کنترل کیفیت و آزمایشگاه مجتمع صنعتی لوله‌گستر اسفراین گفت: با همت کارشناسان شرکت لوله‌گستر و همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی بروز رسانی تجهیزات این کارخانه با 300 میلیارد ریال صرفه جویی انجام شد.
صرفه‌جویی 300 میلیاردی لوله گستر اسفراین با همکاری شرکت های دانش بنیان داخلی,

به گزارش عصراترک، بداغ آبادی، مدیر کنترل کیفیت و آزمایشگاه مجتمع صنعتی لوله‌گستر اسفراین اظهارکرد: بر اساس طرح جامع نوسازی1401 و به منظور به روزرسانی تجهیزات دقیق و حساس این مجموعه، ضخامت‌سنج 8 کاناله آلتراسونیک، نوسازی و راه‌اندازی مجدد شد.

 بداغ آبادی با بیان این که به روزرسانی تجهیزات گام بزرگی در نوسازی لوله‌گستر اسفراین است اظهار کرد: با نصب این دستگاه ضمن افزایش سرعت کنترل محصولات، شاهد افزایش اطمینان از کیفیت لوله‌های تولیدی هستیم و اعتبارات مورد‌نیاز برای راه‌اندازی مجدد این دستگاه  5 میلیارد ریال پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی این پروژه در مدت زمان یکصد روز، با همت کارشناسان شرکت لوله‌گستر و همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی انجام شده و این امر موجب 300 میلیارد ریال صرفه جویی در هزینه‌ها شده است.

مدیر کنترل کیفیت و آزمایشگاه  لوله‌گستر اسفراین خاطر‌نشان کرد: لوله‌های تولیدی این شرکت از حیث کاربرد دارای ویژگی‌های خاصی در صنعت نفت و گاز به ویژه در بخش حفاری چاه‌های استخراجی نفت است که تولید و کنترل این لوله‌ها را بسیار سخت و دارای اهمیت بالا نموده است.

به گفته وی ثبات در ضخامت دیواره لوله در دستیابی به کیفیت مطلوب اهمیت فراوانی دارد و بر اساس این ویژگی، محصولات تولیدی به طور دایمی و صددرصد در تمام تولیدات کنترل می شود.

این مدیر شرکت در ادامه افزود: تست غیر مخرب NDT  (Non Destructive Testing) ، روشی صنعتی برای کنترل کیفیت محصول؛ بدون آسیب زدن به قطعه و لوله است که صحت ضخامت لوله تولیدی وعدم وجود هر گونه عیب به وسیله آن محقق می شود.

 وی همچنین تاکید کرد: افزایش اطمینان از کیفیت و عملکرد صحیح لوله‌های تولیدی در شرایط خاص چاه‌های نفت از دست‌آورد‌های تست غیر مخرب NDT است.

وی به حمایت لوله‌گستر اسفراین از چند شرکت دانش‌بنیان داخلی به منظور رفع نیاز و وابستگی شرکت به شرکت‌های اروپایی و آمریکایی اشاره کرد که با انجام پروژه‌های مشترک با لوله‌گستر، توانایی ساخت این تجهیزات با کیفیت در داخل کشور امکان‌پذیر شد.

 

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک