پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰/۵/۲۰۲۳ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۵۷۸۷۵
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ساعت ۱۴:۱

کمبود عرضه نفت بزودی احساس می شود

مدیرعامل کونوکو فیلیپس با اشاره به محدودیت ظرفیت اضافی در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و کاهش تولید آتی آمریکا، نسبت به کمبود قریب الوقوع نفت خام و نوسان قیمت هشدار داد.
کمبود عرضه نفت بزودی احساس می شود,

رایان لنس، مدیرعامل کونوکو فیلیپس با اشاره به محدودیت ظرفیت اضافی در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و کاهش تولید آتی آمریکا، نسبت به کمبود قریب الوقوع نفت خام و نوسان قیمت هشدار داد.

لنس، رئیس بزرگ‌ترین تولیدکننده مستقل نفت در ایالات متحده، در نظرات خود در گردهمایی نفت (انجمن تولیدکنندگان هیوستون) دیدگاهی سختگیرانه از عرضه‌های آینده ارائه کرد.

لنس با هشدار به اینکه اوپک انرژی اضافی ندارد و افزایش تولید آمریکا در آینده کند خواهد شد، گفت: «در نهایت، تقاضا به سطح قبل از همه‌گیری بازخواهد گشت.

وی خاطرنشان کرد که امارات و عربستان سعودی می‌توانند در طول زمان یک یا دو میلیون بشکه در روز اضافه کنند، اما "بقیه اعضای اوپک پلاس (دستیابی به سقف تولید) از جمله نیجریه، آنگولا و لیبی دشوار هستند.

وی با بیان اینکه تولید نفت آمریکا به آرامی در حال افزایش است، خاطرنشان کرد: در سه سال منتهی به دسامبر ۲۰۱۹ تولید نفت ۴ میلیون بشکه در روز افزایش یافته است.

وی گفت: تقاضای نفت در نهایت از سطح قبل از همه‌گیری فراتر می‌رود و اوج تقاضا احتمالاً تا ۱۰ تا ۲۰ سال دیگر خواهد بود.

لنس افزود: که ترس از رکود منجر به نوسانات بیشتر در بازار خواهد شد.

 

مهر/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر