جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۶/۹/۲۰۲۳ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۵۸۲۶۷
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ساعت ۱۴:۳۷
سفیر آفریقای جنوبی در تهران :

رییسی و امیرعبداللهیان به آفریقای جنوبی سفر می‌کنند

سفیر آفریقای جنوبی در تهران، از سفر حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور و حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان به این کشور آفریقایی خبر داد.
رییسی و امیرعبداللهیان به آفریقای جنوبی سفر می‌کنند,

ویکا مازول کومالو در گفت‌وگو با ایسنا در ارتباط با برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آفریقای جنوبی در ماه اکتبر در" پورتوریا" اظهار کرد:‌ کمیته مشترک اقتصادی ایران و آفریقای جنوبی قدیمی‌ترین کمیسیون مشترک آفریقای جنوبی با یک کشور در غرب آسیا است و این کمیسیون مشترک هر ساله به ریاست وزرای خارجه دو کشور برگزار می‌شود ولی در چند سال اخیر به خاطر کرونا این موضوع متوقف شده است.

در قالب کمیسیون مشترک ایران و آفریقای جنوبی تاکنون ۲۳ تفاهم‌نامه بین دو کشور امضا شده است

وی با بیان اینکه در قالب کمیسیون مشترک ایران و آفریقای جنوبی تاکنون ۲۳ تفاهم‌نامه بین دو کشور امضا شده که حدود ۱۸ تای آن‌ها به مرحله عملی و اجرایی رسیده است، افزود: در راستای برگزاری پانزدهمین کمیسیون مشترک ایران و آفریقای جنوبی اخیرا معاون وزیر روابط و همکاری‌های بین‌الملل آفریقای جنوبی به تهران سفر کردند و در سفر به تهران با تعدادی از مقامات ایران از جمله وزیر خارجه، آقای باقری و همچنین آقای صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه ایران دیدار کردند.

وی افزود: برگزاری  کمیسیون مشترک دو کشور در ماه اکتبر نتیجه این رایزنی‌ها و جلساتی است که برگزار شد.

رییس‌جمهور ایران در ماه نوامبر به آفریقای جنوبی سفر می‌کند

این دیپلمات ارشد آفریقای جنوبی در تهران با بیان اینکه در ماه نوامبر سال جاری در ادامه تلاش‌های دو کشور برای گسترش روابط سفر آقای ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران به آفریقای جنوبی را خواهیم داشت، گفت: این سفر بعد از برگزاری نشست کمیسیون مشترک برگزار خواهد شد و در سفر آقای رئیسی به آفریقای جنوبی یکسری توافق‌نامه جدید برای گسترش روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف امضا می‌شود.

به خاطر تحریم‌های ثانویه آمریکا، متأسفانه حجم مبادلات اقتصادی دو کشور بسیار کم است

ویکا مازول کومالو همچنین در مورد حجم مبادلات تجاری اقتصادی ایران و آفریقای جنوبی در حال حاضر افزود: به خاطر تحریم‌های ثانویه آمریکا متأسفانه حجم مبادلات اقتصادی دو کشور بسیار کم است و مهمترین مانع در این زمینه همین تحریم‌ها است.

در آینده نزدیک یک هیئت در امور زنان و خانواده از آفریقای جنوبی به تهران می‌آید

وی همچنین با بیان اینکه رفت و آمد بین هیئت‌های خصوصی و دولتی دو کشور همواره در جریان است، ادامه داد: در آینده نزدیک یک هیئت در امور زنان و خانواده از آفریقای جنوبی به تهران می‌آیند.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر