جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ - ۹/۲۹/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۵۸۵۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ساعت ۱۵:۳۱

بارگیری نفت مصادره‌شده‌ ایران توسط آمریکا در یونان آغاز شد

سفارت ایران در آتن اعلام کرد عملیات انتقال نفت دزدیده‌شده‌ ایران توسط آمریکا به نفتکش لانا در آب‌های یونان در حال انجام است.
بارگیری نفت مصادره‌شده‌ ایران توسط آمریکا در یونان آغاز شد,

 سفارت ایران در آتن اعلام کرد یک نفت‌کش با پرچم این کشور محموله نفتی را که در ماه آوریل توسط آمریکا توقیف‌شده بود، دوباره بارگیری می‌کند.

سفارت ایران در یونان در حساب توئیتر خود آورده‌است:«عملیات انتقال نفت دزدیده‌شده‌ ایران به نفتکش لانا در آب‌های یونان در حال انجام است و این نفت‌کش به‌زودی با محموله کامل نفتی خود به سمت ایران رهسپار می‌شود».

علاوه‌بر سفارت ایران، بسیاری از منابع دیگر هم از آغاز انتقال این نفت به نفتکش لانا خبر داده‌اند. طبق گفته برخی منابع، عملیات بارگیری در روز جمعه آغاز شده و انتظار می‌رود طی چند روز پایان یابد.

تهران قبلاً درمورد عواقب این پرونده به آتن هشدار داده بود. رابطه بین ایران و یونان پس‌از لنگر انداختن این نفت‌کش در آب‌های یونان و اقدام آمریکا در اجاره‌ یک کشتی برای انتقال نفت آن تیره و تار شده بود.  

بیشتر بخوانید

وزارت امور خارجه آمریکا در ماه گذشته میلادی اعلام کرد از این‌که این پرونده در روند قضایی یونان حل‌وفصل می‌شود بسیار خوشحال است.

قبل‌از اعلام حکم دادگاه عالی یونان مبنی‌بر بازگشت این محموله نفتی به ایران، قرار بود نفت‌کش لانا که قبلاً آن را پگاس می‌نامیدند به سمت آمریکا رود.

این کشتی از اواخر ماه گذشته میلادی در بندر پیرائوس یونان لنگر انداخته و منتظر بارگیری بخشی از نفتی بود که در نفت‌کش آمریکایی آیس‌انرژی توقیف شده بود.

انتهای پیام/ تسنیم

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک