جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲/۲/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۵۹۶۶۱
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ساعت ۹:۱۲

نشست ویژه ناتو برای بازیابی انبارهای خالی شده تسلیحاتی غرب در نتیجه جنگ اوکراین

روسای صنایع تسلیحاتی ناتو از سوی دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به بروکسل احضار شدند تا درباره راه‌های جایگزین کردن ذخایر تسلیحات و مهماتی که این بلوک تحت رهبری ایالات متحده به اوکراین ارسال کرده است، گفت‌وگو کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشا تودی، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو روز سه‌شنبه از این مجمع صنعتی- نظامی خواست تا در بحبوحه گزارش‌هایی مبنی بر کمبود منابع جدی در غرب، تولید را سرعت بخشد.

به گفته ناتو، نشست "کنفرانس مدیران تسلیحات ملی" (CNAD) بر روی "توانایی‌ها و ذخایر مهمات" این بلوک با توجه به درگیری در اوکراین متمرکز بود.

استولتنبرگ گفت: افزایش ذخایر ناتو تضمین می‌کند که ما می‌توانیم به حمایت از اوکراین ادامه دهیم. ما باید به عنوان متحدان ناتو و با کمک صنعت، برای جایگزین‌سازی ذخایر مهمات خود و ارائه پشتیبانی مورد نیاز اوکراین، تا زمانی که اوکراین به آن نیاز دارد، به همکاری ادامه دهیم.

ناتو از ماه فوریه که جنگ روسیه علیه اوکراین آغاز شده، مقادیر زیادی تسلیحات، مهمات، وسایل نقلیه و سایر تجهیزات را به کی‌یف ارسال کرده که بیشتر تدارکات آن از ایالات متحده است. به گفته پنتاگون، ایالات متحده بیش از ۱۴.۵ میلیارد دلار "کمک امنیتی" به اوکراین از زمان تشدید خصومت‌ها ارسال کرده است که جدای از بیش از ۱۷.۲ میلیارد دلار از زمان "کودتای مورد حمایت ایالات متحده" در سال ۲۰۱۴ بوده است.

خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه به نقل از مقامات ناشناس آمریکایی گزارش داد که ایالات متحده در حال حاضر بسته تسلیحاتی دیگری را برای کی‌یف به ارزش ۱.۱ میلیارد دلار آماده می‌کند.

با این حال، همه این تحویل‌ها به انبار تسلیحات و مهمات ایالات متحده آسیب وارد کرده است. در اوایل این ماه، پنتاگون قراردادی به ارزش ۳۱۱ میلیون دلار برای حدود ۱۸۰۰ موشک ضد تانک جاولین را اعلام کرد. ۶۲۴ میلیون دلار دیگر هم در ماه مه برای پر کردن دوباره انبار موشک‌های ضد هوایی استینگر اختصاص یافت.

روزنامه وال استریت ژورنال در پایان ماه اوت گزارش داد که ذخایر مهمات توپخانه ۱۵۵ میلی‌متری "به طرز ناراحت‌کننده‌ای کم" بود. این نشریه گزارش داد که تحویل سفارشات در حال حاضر بین ۱۳ تا ۱۸ ماه طول می‌کشد. در همین حال، نشریه تلگراف گزارش داد که صنعت نظامی انگلیس ممکن است تا دو سال طول بکشد تا تولید تسلیحات قدیمی‌تر را از سر بگیرد، در حالی که طراحی و تحویل یک موشک جدید ممکن است تا ۱۰ سال زمان ببرد.

اندیشکده "مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی" آمریکا (CSIS) خاطرنشان کرده است که ارتش آمریکا "ساختار جنگ یا حمایت از یک درگیری طولانی‌مدت را ندارد". براساس آن، در حالی که صنعت دفاعی "به اندازه نرخ تولید در زمان صلح" کار می‌کند، گسترش قابلیت‌ها سال‌ها به طول می‌انجامد.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک