پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰/۵/۲۰۲۳ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۵۹۷۰۳
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ساعت ۱۳:۰

فرزام: بعد از ۸ سال غیبت در قهرمانی جهان رقابت خوبی داشتیم

سرمربی رویینگ ایران گفت: بعد از هشت سال در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کردیم و ملی پوشان با حریفان مدال آور جهانی در رقابت بودند که اتفاق خوبی محسوب می شود.
فرزام: بعد از ۸ سال غیبت در قهرمانی جهان رقابت خوبی داشتیم,

افشین فرزام در گفت و گو با ایسنا در مورد عملکرد ملی پوشان رویینگ ایران در مسابقات قهرمانی جهان 2022 در چک بیان کرد:  پیش از  اعزام، انتظارات و هدف گذاری ها را مشخص کرده بودم. انتظار من از نازنین ملایی فینال B بود که این اتفاق افتاد. البته چیزی که من با خود ملایی صحبت کرده بودم، این بود که بتواند در فینال B جایگاه خوبی را به دست آورد و رنکینگ خود را نسبت به المپیک توکیو ارتقاء دهد. خدا را شکر این اتفاق افتاد و رکورد خوبی ثبت کرد. او چهار مسابقه سنگین داشت و در سه مسابقه، رکوردش خوب بود و تقریبا با رکورد هایی که در فینال A زده شد، برابری می کرد.

او ادامه داد: رده سنی امیرحسین محمود پور زیر ۲۳ سال بود که اولین تجربه قهرمانی بزرگسالان جهان او محسوب می شد. به غیر از مسابقه دوم که تحت تاثیر جو مسابقه و حریفان قدرتمندش قرار گرفت، در مسابقات بعدی عملکردش عالی بود. اگر با همین آمادگی در مسابقات زیر ۲۳ سال جهان حاضر می‌شدیم، جزو پنج نفر اول جهان می‌شد اما من خواستم میدان بزرگتری ببیند و از نزدیک با بهترین نفرات جهان روبرو شود. مهسا جاور سالها از یک نفره دور شده بود و بعد از بازی های آسیایی جاکارتا نیز تمرین نمی‌کرد. شش ماه بود شروع به کار کرده بود و فکر می کنم شروع خوبی داشت. محمود پور و ملایی تقریبا تمام رقبای آسیایی خود را پشت سر گذاشتند و جاور فقط از رقیب ژاپنی عقب ماند.

فرزام در مورد تاریخ سازی نازنین ملایی و کسب جایگاه هشتم قهرمانی جهان تاکید کرد: مجموعه ما و فدراسیون هر چقدر بتوانیم بهتر برنامه ریزی کنیم و بچه ها بهتر تلاش کنند، قطعا اتفاقات خوبی برای رویینگ می‌افتد. اگر برنامه‌ریزی قوی‌تری داشته باشیم و مانند اروپایی‌ها از پیست و امکانات استاندارد استفاده کنیم، قطعا بی‌تاثیر نخواهد بود.

 او افزود: نوع قایق هایی که در جهانی استفاده می‌کنیم می تواند بهتر شود. اگر بچه‌ها در ایران با قایق‌های بهتری تمرین کنند، در مسابقات جهانی نیز می‌توانیم قایق های بهتری برای آنها سفارش دهیم. صحبت‌هایی با آقای سهرابیان در این مورد داشتیم. اینکه بعد از هشت سال بتوانیم در قهرمانی جهان شرکت کنیم و بچه ها با حریفان مدال آور جهانی در رقابت باشند، اتفاق خوبی بود.

سرمربی رویینگ ایران در مورد علت اینکه ملایی و جاور در دونفره شرکت نکردند، گفت: در قهرمانی آسیا می توان این کار را کرد چون تعداد مسابقات و فشار کمتر است. اگر ملایی می‌خواست هم یک نفره و هم دونفره شرکت کند، مجبور بود در یک روز، دوبار مسابقه بدهد. او در یک نفره چهار، پنج مسابقه سنگین داشت و اگر دونفره شرکت می‌کرد، این تعداد دوبرابر می شد و عملا امکان پذیر نبود. همچنین عملکرد ملایی را در یک نفره نیز تحت تاثیر قرار می داد.

فرزام در پاسخ به این پرسش که حضور پر رنگ‌تر در کاپ های جهانی چقدر در پیشرفت ملی پوشان ایران تاثیر گذار است؟ تصریح کرد: رقیبان اروپایی ما در همین هشت سال که ما نبودیم، در تمام مسابقات اروپا، کاپ های جهانی و قهرمانی جهان شرکت داشتند و با کوله باری از تجربه به قهرمانی جهان چک آمده بودند. ما قطعا در کاپ های جهانی شرکت کنیم هم رنکینگ بچه ها بالاتر می رود و هم امکان مدال آوری در کاپ جهانی بالاتر خواهد رفت.

انتهای پیام/ ایسنا

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر