جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲/۲/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۶۳۲۱۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ساعت ۲۰:۰

نظر کسب و کارها در خصوص طرح حمایت از مشاغل اینترنتی/ رسمی و معتبر می‌شویم

صاحب یک کسب‌و‌کار در فضای مجازی با اشاره به بسته حمایتی دولت از کسب‌ و کارهای اینترنتی، می‌گوید: حضور کسب و کارها در پلتفرم‌های رسمی داخلی، آنها را از فضای غیررسمی خارج می‌کند و به این کسب‌وکارها اعتبار و رسمیت می‌بخشد.
نظر کسب و کارها در خصوص طرح حمایت از مشاغل اینترنتی/ رسمی و معتبر می‌شویم,

 اخیرا آیین نامه حمایت دولت از کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال در کارگروه اقتصاد دیجیتال دولت، با فراخوان شناسایی سکوهایی که امکان میزبانی کسب و کارهای اینترنتی را دارند، وارد فاز نخست اجرایی شده است.

زهرا رحیمیان، صاحب یک کسب و کار در فضای مجازی، درباره بسته حمایتی دولت از کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال، می گوید: فعالان کسب و کارهای مجازی مدت زیادی را صرف جذب مخاطب در شبکه های اجتماعی خارجی از جمله اینستاگرام کرده اند و در واقع این پارامتر، یک پایه کسب و کار به شمار می رود.

این فعال خرد اقتصاد دیجیتال ادامه داد: به تعبیر دیگر می توان گفت که کاربر و مخاطب فعال و مشتری دائمی و وفادار، مهم ترین سرمایه کسب و کارهای اینترنتی است.

وی گفت: این آیین نامه برای نخستین بار، حساب های کاربری را براساس میزان مخاطب و کاربر به عنوان دارایی قابل قبول دیده است که اقدام بسیار ارزشمندی برای این نوع از کسب و کارها است.

رحیمیان گفت: برای مثال ممکن است یک جوان که چند سال از عمر خود را صرف ایجاد یک کسب و کار اینترنتی کرده هیچ گاه نتواند سند یا جوازی برای خود تهیه کند و آن را به عنوان تضمین ارائه دهد. اما با این امکان، همه فعالیت حتی فعالیت های خرد و کوچک در اندازه خود جنبه رسمی پیدا می کنند و برای صاحب کسب و کار سرمایه خواهند شد. 

به گفته وی، حضور کسب و کارهای فضای مجازی در پلتفرم های رسمی داخلی، این کسب و کارها را از فضای غیررسمی خارجی می کند و فعالان آنها که همان فریلنسرها یا آزادکارها هستند اعتبار و رسمیت می بخشد.

به گزارش فارس، کاربران سامانه فارس من هم با ثبت سوژه در این سامانه خواستار حمایت از کسب و کارهای فضای مجازی برای حضور در پلتفرم های داخلی شده اند.

فارس/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک