جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲/۲/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۶۳۲۹۶
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ساعت ۲۲:۳۱

استاندار تهران: اتصال خط مترو به اسلامشهر ‌آلایندگی هوا را برطرف می‌کند‌

استاندار تهران با تاکید بر تسریع در اجرای پروژه متروی اسلامشهر گفت: اتصال خط مترو به اسلامشهر ‌آلایندگی هوا را برطرف می‌کند‌.
استاندار تهران: اتصال خط مترو به اسلامشهر ‌آلایندگی هوا را برطرف می‌کند‌,

علیرضا فخاری در جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر که با حضور رئیس جمهور در اردگاه شهید غلامی برگزا‌ر شد با بیان اینکه این شهرستان 1000 شهید تقدیم نظام اسلامی کرده است، اظهار داشت: 30 نفر از این شهدای عزیز،  مدافع حرم هستند و 24 نفر از مهاجران شهیدی هستند که به خیل شهدا پیوستند.

وی با بیان اینکه اسلامشهر با  ‌800 هزار نفر جمعیت ویژگی‌های خاصی دارد، افزود: ‌مراکز علمی و پژوهشی و ‌شرکت‌هایی دانش‌بنیان خوبی در شهرستان اسلامشهر مستقر شده است.

استاندار تهران با بیان اینکه ترکیب جمعیتی شهرستان با گویش‌ها و هویت‌های اجتماعی خاص است با ترکیبی از مازندران‌، کردهای آذربایجان و ...که شبیه ایران کوچک است، تصریح کرد: اتصال خط مترو که از تهران به مترو اسلامشهر می‌رسد از پروژه های مهمی است که هم آلایندگی را برطرف می‌کند و هم سرعت حمل‌ونقل افزایش می‌یابد.

فخاری د پایان خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم دسترسی‌های مورد نیاز را در کمربندی‌های جنوبی و شمالی برطرف کنیم نیاز مهمی را در استان و شهرستان اسلامشهر برطرف می‌کنیم.

امام جمعه اسلامشهر نیز با بیان اینکه ‌از طرف خودم و از طرف جامعه روحانیت و مسئولان و روسای ادارات شهرستان و مردم شریف و فهیم اسلامشهر به رئیس جمهور و هئیت همراه خوش‌آمد عرض می‌کنم، گفت: این شهرستان مشکلاتی دارد که به تعدادی از آنها اشاره می‌کنم. یک مشکل بحث معیشت است شهرستان اسلامشهر و شهرستان های همجوار اکثرا کارگر و‌ نیازمندند و باید به معیشت تنها توجه بیشتری شود.

حجت‌الاسلام نوروزی با بیان اینکه باید برای اشتغال جوانان ‌فکری شود، افزود: ‌یکی از دغدغه‌های شهرستان مسئله بیمارستان است که 14 سال پیش شروع شده ‌و اگر ‌بیمارستان تکمیل شود علاوه بر اسلامشهر شهرستانهای اطراف از جمله رباط کریم نیز از آن بهره مند می‌شوند.

وی ادامه داد: کمربندی شمالی نیز از جمله نیازهای مهم اسلامشهر است که نیازمند توجه رئیس‌جمهور است.‌تکمیل بندر خشک اپرین‌از دیگر مسایلی است که باید به آنها توجه شود

انتهای پیام/ تسنیم

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک