.myDiv{ margin: center; width: 50%; }
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ - ۳/۲۹/۲۰۲۳ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۶۴۸۸۴
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ساعت ۱۱:۰

ورود وزارت ورزش به پرونده ۶۰۰ هزار دلاری فوتبال

وزارت ورزش پیگیر پرونده یکی از مدیران فدراسیون فوتبال شده که در کمیته اخلاق در دست بررسی است؛ پرونده‌ای که ظاهرا ابعاد تازه‌تری پیدا کرده و شامل ارکان اصلی‌تر فدراسیون هم می‌شود.
ورود وزارت ورزش به پرونده ۶۰۰ هزار دلاری فوتبال,

به گزارش عصر اترک به نقل از مهر، هفته گذشته بود که خبر بررسی پرونده یکی از مدیران فدراسیون فوتبال در کمیته اخلاق این فدراسیون با اتهام تخلف مالی در خبرگزاری مهر منتشر شد. (این لینک)

موضوع اصلی این پرونده، ابهامات مالی و وصول نشدن درآمدهایی است که فدراسیون پیش از سفر به اتریش و برگزاری دو بازی تدارکاتی مقابل اروگوئه و سنگال در مهرماه و قبل از شروع جام جهانی وعده آن را داده بود.

طبق قرارداد فدراسیون با شرکت اتریشی قرار بود ایران از این دو مسابقه از بلیت فروشی، پخش زنده بازی و تبلیغات محیطی مبلغی در حدود ۸۰۰ هزار دلار به دست بیاورد اما در نهایت پس از پرداخت ۴۰۰ هزار دلار از سوی فدراسیون، تنها مبلغ ۱۵۰ هزار دلار از شرکت مذکور به حساب فدراسیون واریز شده است.

نامشخص بودن وضعیت ۶۵۰ هزار دلار باقیمانده از این شرکت و سفر مشکوک مدیر مربوطه فدراسیون فوتبال به آلمان پس از اردوی اتریش باعث شد تا کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال برای بررسی ابهامات وارد کار بشود.

همانطور که خبرنگار مهر پیش از این گزارش داده بود، فشارهای مختلفی به کمیته اخلاق برای مختومه کردن این پرونده از سوی برخی افراد وارد شده است اما شواهد جدید نشان می‌دهد ابعاد پرونده بزرگ‌تر از آنچیزی است که قبلاً به آن پرداخته شده است.

پیگیری‌های خبرنگار مهر حاکی است اتهامات این مدیر تنها مربوط به پرونده بازی‌های تدارکاتی با سنگال و اروگوئه نیست و پرونده‌های دیگری هم از قراردادهای مالی مختلف برای این عضو فدراسیون فوتبال مفتوح است.

علاوه بر این، پای بعضی دیگر از مدیران و ارکان اصلی فدراسیون هم به این پرونده‌ها باز شده است تا مشخص بشود اتهام فساد در فدراسیون مختص یک مدیر و یک بخش نیست.

این موضوع باعث شده تا وزارت ورزش هم پیگیر این پرونده‌ها و جلسات کمیته اخلاق بشود و در جریان اتفاقاتی که در فدراسیون فوتبال رخ داده، قرار بگیرد.

این تنها پرونده مهم باز در کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال نیست. دو روز پیش بود که یونس اسدی مقدم رئیس این کمیته از تشکیل کارگروهی با حضور کمیته اخلاق، حراست و افسر حفاظت از کودکان کمیته پزشکی برای رسیدگی به اتفاقات مدرسه فوتبال در مشهد خبر داد.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر