پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰/۵/۲۰۲۳ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۶۸۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ساعت ۸:۳۱
معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور:

مجوز راه‌اندازی ۳۸ هزار دهیاری در کشور صادر شد

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: مجوز راه‌اندازی ۳۸ هزار دهیاری را در سطح کشور صادر کردیم برای اینکه منابع موجود در دهیاری‌ها را تجمیع و با انرژی بیشتر و سرمایه‌گذاری بهتر از این منابع بهره‌وری کنیم.
مجوز راه‌اندازی ۳۸ هزار دهیاری در کشور صادر شد,

به گزارش عصراترک به نقل  از ایرنا "حمید ملانوری" دوشنبه شب در بازدید از ظرفیت های دهیاری های اردکان یزد شامل کارخانه آهک، مجتمع باربری دهیاری ها و نیروگاه برق سرو، افزود: براساس برنامه های تحولی که سازمان شهرداری و دهیاری ها درسال جدید دارد؛ سیاست های دولت و نظام برای توسعه مشارکت های مردمی و توجه جدی به روستاها و سکونت گاه های روستایی برای ماندگاری و خدمات بهتر به آنها و زمینه سازی برای مهاجرت معکوس برای بازگشت کسانی که روستاها را ترک و به شهرها و حواشی شهرها رفته اند، است.

وی با بیان اینکه برنامه های تحولی خوبی را درسازمان ،تدوین و براساس آن اقدامات می کنیم افزود : یکی از این برنامه ها فعال سازی تعاونی های دهیاری های کشور است.

وی با اشاره به اینکه درسال های گذشته نهاد شوراهای اسلامی در روستا و نهاد دهیاری را بعنوان حاکمیت و اداره روستا شکل دادیم گفت : امروز مجوز راه اندازی ۳۸ هزار دهیاری را درکشور صادر کردیم ؛ برای اینکه منابع موجود در دهیاری ها را تجمیع و انرژی بیشتری و ایجاد سرمایه گذاری بهتری داشته باشیم تا از این منابع بهره وری بیشتری را شاهد باشیم.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تصریح کرد : درحال حاضر ۹۰۰ شرکت تعاونی دهیاری ها در کشور راه اندازی شده است که بخشی از آنها فعالترند و درسال جدید درقالب برنامه تحولی ، فعال سازی این شرکت ها را درکشور در دستور کار قرار دادیم تا بتوانند خدمات مناسب به دهیاری های عضو خود بدهند و هم درآمد پایدار که مجلس شورای اسلامی در ۱۴۰۱ تصویب کرده است برای خود ایجاد کنند.

به گفته وی دهیاری ها در قالب این قانون به منابع درآمدی پایدار می رسند و باعث توانمندی روستائیان می شوند .

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر