پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰/۵/۲۰۲۳ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۶۸۰۶۶
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ساعت ۸:۲۰
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خبر داد:

کاهش ۵ درصدی آمار سزارین در شیروان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه ترویج زایمان بی درد یکی از راهکارهای گرایش بانوان به زایمان طبیعی است، گفت: انجام عمل سزارین در شیروان ۵ درصد کاهش داشته است.
کاهش ۵ درصدی آمار سزارین در شیروان,

به گزارش عصراترک از شیروان، علی عفتی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی امروز در بازدید از بیمارستان امام خمینی (ره) شیروان اظهار کرد: یکی از عمده دلایل گرایش بانوان به سمت و سوی سزارین ترس از درد زایمان است که با مهیا کردن اقدامات زایمان بی درد و آموزش می توان آمار سزارین را کاهش داد که این بیمارستان در این زمینه عملکرد موفقی داشته و جزو بیمارستانهای برتر در سطح استان است.

عفتی زاده با بیان این‌که در سال ۱۴۰۱ بیمارستان امام خمینی ره شیروان ۵ درصد نسبت به سال ۱۴۰۰ سزارین ها کاهشی بوده خاطر نشان کرد: استاندارد سزارین در جهان ۳۰درصد از کل است که بیمارستان امام خمینی(ره) شیروان در سال ۱۴۰۰ به میزان ۴۲ درصد بوده که با ۵ درصد کاهشی که در سال ۱۴۰۱ داشته به استاندارد جهانی نزدیک شده که امید است در آینده نزدیک حتی به آمار زیر استاندارد جهانی نیز برسیم.

محمدرضا حیدری نیز در حاشیه این مراسم گفت: ضمن تقدیر و تشکر از پرسنل درمان و تیم مدیریتی این بیمارستان که با انگیزه مادران باردار را آموزش داده تا بدون نگرانی زایمانی سالم و طبیعی داشته باشند که در همین راستا حائز رتبه برتر در استان گردیده ایم و در همینجا از تلاش همه همکاران این بیمارستان تقدیر و تشکر می نمایم.

وی گفت: ما قبل از اینکه ارقامی از آمار را جابجا نماییم هدف ارتقاء سلامتی مردم جامعه و شهرستان است و با برنامه هایی که در پیش داریم امیدواریم مردم با اعتمادی که به ما دارند بتوانیم با کار و تلاش خدماتی که در شان مردم این شهرستان است ارائه گردد در همین راستا در آینده نزدیک شاهد افتتاح واحد VIP زنان و ترویج زایمان بی درد خواهیم بود تا میزان خروج مادران باردار از شهرستان و استان و مراجعه به استانهای دیگر را کاهش دهیم.

حیدری افزود: در این شهرستان شاید به جرات می توان گفت از یک بیمارستان خصوصی و به ظاهر مجهزتر خدمات بهتری به شهروندان ارائه می‌گردد هر آنچه خدماتی که در کلان شهرها به یک مادر باردار یا زایمانی ارائه می شود در این بیمارستان به بهترین شکل ممکن و شاید بهتر از آن بیمارستانها ارائه می‌گردد.

در پایان از دکتر امین خردمند ریاست بیمارستان امام خمینی(ره) و دکتر جهانپور پزشک متخصصی زنان به جهت تلاشهای مضاعف و کاهش آمار سزارین در این بیمارستان تقدیر شد.

انتهای پیام/حق بین

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر