پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰/۵/۲۰۲۳ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۶۸۰۷۳
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ساعت ۱۰:۵۵
رزمنده عملیات بیت‌المقدس:

فتح خرمشهر تأثیر بسزایی در سرنوشت جنگ گذاشت

رزمنده عملیات طریق‌القدس با بیان اینکه فتح خرمشهر تأثیر بسزایی در سرنوشت جنگ گذاشت گفت: در عملیات طریق‌القدس بین دو منطقه فتح‌المبین و خرمشهر که در دست رژیم بعث بود جدایی افتاد و فتح بابی بود تا منطقه آزاد شود و به این دلیل حضرت امام (ره) فتح‌الفتوح نامیدند.
فتح خرمشهر تأثیر بسزایی در سرنوشت جنگ گذاشت,

احیا محمد امیری، رزمنده دفاع مقدس و یکی از افرادی که در عملیات آزادسازی خرمشهر حضور داشت در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار کرد: در ۸ سال دفاع مقدس شهدا از جان خود برای دفاع از سرزمین، ناموس و انقلاب گذشتند و اگر در این راه رزمندگان ما تقوا، تعهد و خداشناسی نداشتند، در هیچ‌کدام از عملیات‌ها نمی‌توانستیم موفق شویم.

وی افزود: در مرحله اول عملیات بیت‌المقدس رزمنده‌ای، پدرش به شهادت رسید اما ماند تا دشمن را از خاک ایران بیرون کند.

امیری با بیان اینکه رژیم بعث تمام توان خود را برای حفظ خرمشهر گذاشت، عنوان کرد: عملیات بیت‌المقدس به دلیل این که رژیم بعث سعی داشت خوزستان را تسخیر و به خاک عراق ملحق کند، سرنوشت‌سازترین عملیات دوران دفاع مقدس بود.

این رزمنده دفاع مقدس در ادامه گفت: در ۸ سال دفاع مقدس تمامی کشورها پشت سر صدام بودند و تمامی تجهیزات و امکانات را در اختیار آن قرار دادند تا صدام از خاک خرمشهر عقب‌نشینی نکند.

امیری بیان داشت: پس از اجرای این عملیات بود که تمام نقشه‌های دشمن شکست خورد و پس از آنکه حیثیت و تجهیزات جنگی صدام از بین رفت سایر دشمنان ایران نیز نتوانست در منطقه بمانند.

وی افزود: همچنین بیش از ۳۶ هزار نفر از بهترین نیروهای عراق به اسارت ایران درآمده یا به هلاکت رسیدند و پس از این که ماشین جنگی عراق در مقطعی متوقف شد، توانستیم تأثیر بسیار زیادی در روحیه دشمن بگذاریم.

در عملیات طریق‌القدس بین دو منطقه فتح‌المبین و خرمشهر که در دست رژیم بعث بود جدایی افتاد و فتح بابی بود تا منطقه آزاد شود و به این دلیل حضرت امام (ره) فتح‌الفتوح نامیدند.

امیری با اشاره به اینکه عملیات الی بیت‌المقدس تفاوت زیادی با سایر عملیات دوران دفاع مقدس داشت، عنوان کرد: در عملیات فتح خرمشهر توانستیم بیشترین اسیر و تلفات را به دشمن وارد کردیم و چندین نقطه مهم و استراتژیک ما که به دست بعثی‌ها افتاده بود را پس بگیریم.

انتهای پیام/یزدانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر