چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۸:۴۸ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۳۹ - اذان مغرب:۱۹:۵۶:۲۵

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۳۵۸۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۱۲/۰۴ - ساعت ۹:۵۸

دعای فهیمه نباریدن باران است

فهیمه وخانواده اش نگران بارش هایی هستند که این روزها دل بسیاری را از آمدنش شاد کرده است.
 
به گزارش اترک نیوز به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی فاروج، بارش های روزهای اخیر که دل بسیاری را از آمدنش شاد کرده، دغدغه ای شده است برای خانواده فهیمه، همان خانواده ای که منزلشان دچار آبگرفتگی شد.
 
فهیمه، دختر کوچک این خانواده که 16 سال است براثر ضایعه نخاعی، زمینگیر شده است وبه قول خودش، سربار خانواده، نگران آمدن دوباره باران وجاری شدن آب آن در فضای تنها اتاق خانه شان است.
 
 
 
بی توجهی سازندگان مدرسه مجاور خانه آنها، باعث شده است شیب آبریز فضای تمام مدرسه به سمت خانه آن ها باشد، این مسئله در سال 90 هم یکبار برای آن ها حادثه آفرین شد، آنهم در شبی که فهیمه وخواهرش تنها بودند، وجمع شدن آب در پشت دیواری که به خانه آن ها متصل است، آب را در تنها اتاقشان جاری کرده بود وآنقدر ورود آب زیاد می شود که از خیسی رختخواب و ودست وصورتشان وحشت زده از خواب بیدار می شوند وسه ساعت به طول می انجامد که خواهرش، کسی را می یابد تا با کمک او فهیمه را از اتاق پرشده از آب خارج کنند.
 
 
 
در، بارش های این چند روز اخیر هم،  ساعت 12 شب در حالیکه بازهم فهیمه وخواهر وهمسر جوان برادرشان تنها هستند، واقعه سال90 تکرار می شود، با تلاش،  ابتدا خواهر معلول را به اتاق عروس خانواده منتقل می کند ودو نفری اقدام به خالی کردن آب وجابه جایی وسایل اتاق می کنند، اما میزان آب بقدری است که در توان دو زن جوان نیست، ساعت 3 بامداد با آتش نشانی تماس می گیرند، اما مسئول این واحد با ادبیاتی که چندان مناسب نیست می گوید: ما آتش نشانیم آب خالی کن نیستیم،  ودر همان دقایق از همسایه ها  کمک طلبیده  وبعد هم از یکی از نیروهای شهرداری که در مجاورتشان ساکن بوده مدد جسته می شود که با اطلاع نیروی شهردای،  نیروهای شهرداری وهلال احمر هم به محل اعزام وبخشی ازنیروها با ورود به مدرسه وبا استفاده از پمپ آب فضای حیاط را خالی وبخشی هم آب وارد شده به منزل را تخلیه می کنند.
 
 
 
ورود آب باعث شکسته شدن شیشه های بخاری وجرقه زدن سیم ها می شود که خوشبختانه خسارت جانی به همراه ندارد.
 
فهیمه که زیر پوشش بهزیستی است از بی توجهی این دستگاه به شرایط معلولانی چون او گلایه مند است، ومی گوید: با مستمری 450 هزار ریال، مقدماتی ترین مخارج یک معلول هم تامین نمی شود.
 
 
به دلیل تغذیه مناسب نداشتن، قوای جسمانی را از دست داده ام وبا کوچکترین تغییرهوای فضای اتاق دچار سرماخوردگی های طولانی مدت می شوم.
 
فهیمه گریه می کند واز کارافتادگی پدر می گوید وبرادر جوانی که به جایی اینکه در فکر زندگی تازه تشکیل شده اش باشد، باید برای مخارج خانواده، خود را به آب وآتش بزنند.
 
 
برادری که به خاطر مشکلات مالی نتوانسته است پلاتین پایش را خارج کند وبا این شرایط برای معیشت خانواده درتلاش است.
 
فهیمه چمشش به آسمان است وخانواده نگران بارش هایی که ممکن است فردا ویا روزهای بعد برایشان ماجرای شب های اخیر را تکرار کند!
 
انتهای پیام/
 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک