جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۱:۲۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۳۲ - اذان مغرب:۲۰:۰۳:۳۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۳۸۸۹۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۲/۰۳ - ساعت ۹:۲۱

بیمارستان فاروج متخصص سونوگرافی ندارد

نبود پزشک متخصص سونوگرافی سبب شده تا مطب متخصص سونوگرافی در تنها بیمارستان فاروج از اسفند ماه به روی مراجعه کنندگان بسته بماند و مشکلاتی برای بیماران شهروند این شهرستان ایجاد شود.

به گزارش اترک نیوز به نقل از پایگاه خبری فاروج، شماری از شهروندان با ابراز گلایه و انتقاد از وضعیت کنونی گفتند: نبود پزشک متخصص سونوگرافی به یکی ازمشکلات و دغدغه های اصلی شهرستان در عرصه بهداشت و سلامت تبدیل شده است.

آنان با اشاره به نقش و جایگاه سلامت افزودند: در حالیکه متولیان بهداشت و سلامت از ارتقای سطح خدمات بهداشتی و درمانی خبر می دهند، مردم شهرستان  فاروج از ارائه نشدن برخی خدمات درمانی ضروری و نبود پزشک متخصص سونوگرافی  به شدت رنج می برند.

یک  شهروند فاروجی  گفت:  شهرستان  فاروج که در مسیر جاده آسیایی قرار دارد و روزانه  هزاران مسافر و زائر  از آن عبور می کنند در  عرصه  بهداشت  و  سلامت  با  کمبودها،  مشکلات  و  نارسایی  هایی روبرو است که از جمله آنها می توان به نبود پزشک متخصص سونوگرافی در تنها بیمارستان این شهر اشاره کرد.

بیمارستان+ فاروج

علی صابری افزود: این امر موجب شده بسیاری از بیماران این شهرستان علاوه بر تحمل رنج بیماری با مشکلات دیگری نظیر هزینه های بالای درمان، هزینه های ایاب و ذهاب به شهرستان های همجوار برای پیگیری درمان و مداوا دست و پنجه نرم کنند.

بیمارستان+ فاروج

یکی از بانوان شهرستان گفت: اکنون بیماران و حتی زنان باردار برای انجام کارهای درمانی خود به شهرهای هم جوار مراجعه می کنند که این امرعلاوه بر تحمیل هزینه های زیاد، موجب به خطر افتادن جان آنان نیز می شود.

مریم انصاری با  اشاره  به  لزوم  فوریت  ارائه  خدمات  سونوگرافی  افزود:  در  برخی  از  موارد  مشاهده  شده  که  بیمار  مراجعه  کننده  به بیمارستان  برای  تشخیص  بیماری  به  سونوگرافی  نیاز  داشته،  اما  به علت  نبود  پزشک  متخصص  سونوگرافی،  بیمار  ناچار  و  به  اجبار،  برای انجام سونوگرافی و ادامه درمان به شهرستان های مجاور ویا مرکز استان مراجعه کرده است.

بیمارستان+ فاروج

وی گفت: برخی از مراجعه کنندگان زن نیز برای تعیین جنسیت نوزاد، تشخیص بیماریهای غدد داخلی و غربالگری نوزادان به مراکز سونوگرافی باید مراجعه کنند که نبود پزشک متخصص سونوگرافی در شهرستان  باعث شده شهروندان از ادامه روند درمان و وضعیت جسمانی خود منصرف شوند ضمن اینکه انجام ندادن سونوگرافی نیزمی تواند عواقب جبران ناپذیری برای آنها بدنبال داشته باشد.

شهروند دیگری گفت: نبود پزشک متخصص سونوگرافی در این شهرستانها موجب شده تا بیشتر بیماران برای انجام عمل سونوگرافی به شهرهای همجوار  مراجعه کنند یا در صورت عدم تمکن مالی از پیگیری مراحل درمانی بیماری خود خودداری کنند.

قدرت احسانی افزود: این درحالیست که بخش سونو گرافی بیمارستان فاروج دارای مجهز واز بهترین اقلام تجهیز شده است.

بیمارستان+ فاروج

رئیس شبکه بهداشت شهرستان فاروج گفت: مشکل نبود پزشک متخصص سونوگرافی از اسفندماه ایجاد شده است وپیش از آن دو روز در هفته یک پزشک در این بخش فعالیت داشت.

دکتر فریبرز صادقیان افزود: کمبود نیروی متخصص سونوگرافی درسطح استان باعث بروز این مشکل به رغم تجهیز بودن این بخش دربیمارستان شهرستان شده است.

وی گفت: پیگیری های لازم برای جذب نیرو از معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی انجام شده است.

صادقیان اظهار داشت:  تصمیم بر این شده است که این نیاز شهرستان در جلسه اداری  طرح تحول نظام  سلامت  بررسی لازم شود.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک