شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱/۲۸/۲۰۲۳ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اخبار ویژه | کد خبر: ۳۹۰۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۲/۰۶ - ساعت ۱۰:۹

مشکل اصلی اشتغال جوانان

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نبود ارتباط صحیح میان دانشگاه و صنایع را یکی از مشکلات اساسی اشتغال جوانان دانست.
مشکل اصلی اشتغال جوانان,

به گزارش اترک نیوز کوروش پرند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: آموزش‌های مهارتی بر اساس دانش، نگرش و مهارت، سطوح مختلف جامعه اعم از جوانان جویای کار، صنوف و صنایع را در برمی‌گیرد و ارتقای این آموزش‌ها بسیاری از موانع مهارت در تولید ملی را برطرف می‌کند.

وی با اشاره به نقش کلیدی آموزش‌های مهارتی در حوزه صنایع و بنگاه‌های تولیدی، گفت: امروز توانایی علمی و مهارتی جوانان ایرانی با پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا برابری می‌کند از این رو برای شکوفایی اقتصادی کشور نیازمند بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های نیروهای جوان کشور در عرصه علم و مهارت هستیم.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در عین حال از نبود ارتباط صحیح میان دانشگاه و صنایع به عنوان یکی از مشکلات اساسی اشتغال جوانان نام برد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را راهی به سوی تبدیل ایده به ثروت دانست و تاکید کرد: نخبگان مهارتی کشور ایده‌های خوبی دارند که اگر به نحو شایسته به کار گرفته شود کشور به ثروت عظیمی دست خواهد یافت.

به اعتقاد پرند، ورود آموزش‌های مهارتی به حوزه‌ های‌تک و فناوری‌های نو بستر اشتغال جوانان را فراهم می‌کند و شغل‌های جدید متناسب با نیازهای جهانی جایگزین می‌شود.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک