شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۳۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۷:۲۱ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۱۸ - اذان مغرب:۱۷:۰۳:۴۵

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اخبار ویژه | کد خبر: ۳۹۸۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۲/۲۸ - ساعت ۱۴:۴۷

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از اعلام منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش در اواخر هفته آینده خبر داد و گفت: بیمه طلایی فرهنگیان ظرف امروز و فردا نهایی می‌شود.
 منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ,
به گزارش اترک نیوز به نقل از  خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد بطحایی در حاشیه گردهمایی آموزشی توجیهی روسای گروه انجمن اولیاء و مربیان ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های سراسر کشور درباره آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت: درحال حاضر مشغول بررسی منابع آزمون هستیم و تلاش می‌کنیم اواخر هفته آینده جدول سهمیه، رشته و منابع را آماده و به سازمان مدیریت ارسال کنیم.
 
وی ادامه داد: اصرار داریم آزمون قبل از مهرماه برگزار شود تا دانشجویان بتوانند از مهرماه تحصیل خود را در دانشگاه آغازکنند، اما سازمان مدیریت به آیین‌نامه‌ای استناد دارد و می‌گوید آزمون‌های استخدامی به طور سراسری و هر شش ماه یک بار باید برگزار شود که این آزمون به آبان‌ماه موکول خواهد شد؛ اما اصرار ما برگزاری آزمون قبل از شهریور است.
 
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره سهمیه‌های اختصاصی این آزمون گفت: سهمیه به مناطق خاصی اختصاص ندارد و در منطقه‌ای که نیاز به نیرو داشته باشد، استخدام خواهیم داشت. این موضوع نیز اواخر هفته آینده مشخص خواهد شد.
 
بطحایی در پاسخ به این سوال که آیا از پذیرفته‌شدگان برای تحصیل یک ساله در دانشگاه فرهنگیان هزینه‌ای اخذ خواهد شد؟ گفت: ما هزینه‌هایی را در اعتبارات دولتی برای این دوره یک ساله پیش‌بینی نکرده‌ایم، اگر بتوانیم از سایر منابع، هزینه تحصیل را فراهم خواهیم کرد؛ اما اگر موفق به این کار نشویم، تمام شهریه یا بخشی از آن را از دانشجویان اخذ می‌کنیم.
 
وی در ادامه در پاسخ به پرسش ایسنا درباره بیمه طلایی فرهنگیان گفت: بیمه طلایی ظرف امروز و فردا نهایی می‌شود. چهار بسته پیشنهاد داده بودیم که از این میان دو بسته شماره 2 و 3 مورد استقبال فرهنگیان قرار گرفت و ارائه خواهد شد.
 
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: بسته شماره 2 همین خدماتی بود که امسال نیز ارائه شد. حق این بیمه 30 هزار تومان است که 15 هزار تومان بیمه شده و 15 هزار تومان را دولت می‌پردازد، اما بسته شماره 3، ویزیت و داروهای ارزان قیمت را در بر نمی‌گیرد. در این بسته حق بیمه 25 هزار تومان است که 15 هزار تومان را دولت و 10 هزار تومان را بیمه شده خواهد پرداخت. توصیه ما به بیمه‌شدگان همین بسته شماره 3 است، زیرا ویزیت، داروهای ارزان قیمت را بیمه‌های پایه که توسعه خوبی داشتند، تحت پوشش دارند و بهتر است از بسته شماره 3 استفاده کنند که سهم بیمه شده نیز کمتر خواهد بود.
 
بطحایی در پاسخ به اینکه بیمه طلایی فرهنگیان برای سال تحصیلی آینده به کدام شرکت بیمه‌گذار واگذار خواهد شد؟ گفت: امسال روش ما، روش صندوقی است. در این روش کیفیت ارتقاء پیدا می‌کند. ما خودمان یک بیمه را می‌پذیریم که حق‌العملی را به او پرداخت کرده تا اسناد پزشکی ما را رسیدگی و هزینه بیمه شده را پرداخت کند، در این صورت مشکلاتی که سال گذشته وجود داشت، کاهش پیدا می‌کند.
 
وی همچنین درباره پرداخت مطالبات این وزارتخانه به بیمه تکمیلی آتیه‌سازان نیز گفت: مشکل ما با آتیه‌سازان حل شده، بخشی از مطالبات را پرداخت کردیم و به توافق رسیدیم که بخش دیگر را در آینده بپردازیم.
 
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در ادامه درباره رشد سرانه مدارس سراسر کشور نیز گفت: سرانه مدارس امسال نسبت به سال گذشته افزایش خوبی داشته است و نسبت به سال 92، 70 درصد افزایش داشته است، به طوریکه این رقم در سال گذشته 120 میلیارد تومان بود و امسال به 200 میلیارد تومان می‌رسد.
 
 
بطحایی همچنین درباره روند مشارکت در اداره مدارس اظهارکرد: سال گذشته واگذاری نداشتیم، در واقع از خدمات مدارس غیردولتی موفق برای نقاطی که دچار مشکل نیروی انسانی بودند استفاده کردیم. در حال حاضر نیز در تلاش هستیم که با نمایندگان مجلس به توافق برسیم تا خرید خدمات آموزشی را هرجا که از نظر طیف نیروی انسانی با مشکل مواجه هستیم، اجرا کنیم؛ البته این اتفاق در مناطق برخوردار و شهرها رخ نمی‌دهد و مختص مناطق محروم از جهت نیروی انسانی است.
 
وی اظهار کرد: واگذاری مدارس مطابق مصوبه مجلس ممنوع است و ما واگذاری را انجام نخواهیم داد.
 
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در پایان اعلام کرد: یارانه شیر مدارس امروز به استان‌ها ابلاغ شد.
 
انتهای پیام
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک