دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۶:۲۱ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۵۹ - اذان مغرب:۱۹:۵۸:۵۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۳۹۹۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۲/۲۹ - ساعت ۱۱:۵۵

بخت پروژه های فرهنگی در فاروج بلند نیست

بهره برداری از پروژه های فرهنگی در شهرستان فاروج کم کم به یک آرزو بدل می شود چرا که بسیاری از این پروژه ها به رغم گذشت سال های زیادی از آغاز ساخت آن همچنان نیمه تمام یا بلاتکلیف باقی مانده اند.
بخت پروژه های فرهنگی در فاروج بلند نیست,

به گزارش اترک نیوز به نقل از پایگاه خبری فاروج، پروژه های دارالقرآن آموزش وپرورش، مجتمع فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی، کانون پرورش فکری کودک ونوجوان، مجتمع فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) ومجتمع فرهنگی  فرهنگ وارشاد شهر فاروج از این جمله هستند.

یکی از شهروندان در این خصوص می گوید:  در گوشه وکنار شهر که چرخی بزنید پروژه های فرهنگی متفاوتی قابل مشاهده است که به رغم شروع بهار، همچنان در خواب زمستانی هستند.

محمدی می افزاید: پروژه های فرهنگی نیمه تمام محدود به یک دستگاه نیست وبارزترین این پروژه در حوزه فعالیت 4 دستگاه است.

وی خاطرنشان می کند: هرروز از کنار کانون پرورش فکری کودک ونوجوان ومجتمع فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی که قرار بود سال 88 به بهره برداری برسد  با اندوه عبور می کنم، در مسیر رسیدن به محل کار، دارالقرآن آموزش وپرورش را می بینم.

شهروند دیگری می گوید: مجتمع فرهنگ وارشاد هم اما واگرهایش همچنان ادامه دارد.

صاحبی می افزاید: ساختمان قبلی که مشخص نشد به بهزیستی واگذار شده است یا نه؟! ومکانی هم که بهمن سال گذشته کلنگ زنی شد معارض یافته است وخبرها حاکی از آن است که جابه جایی باید صورت بگیرد.

وی تصریح می کند: کلنگ زنی این پروژه با حضور مسئولان شهرستانی واستانی برگزار شد اما آیا پیش از کلنگ زنی یک پروژه آن هم با حضور رسانه ها، اقدامات مقدماتی برای قطعی شدن مالکیت آن نباید انجام شود!

وی می افزاید: یک جانمایی غلط به داد مجتمع فرهنگی کمیته امداد امام خمینی شهرستان  رسید وبا توجه به اینکه بارها واگذاری زمین در نقاط مختلف شهر برای ساخت این مجتمع مطرح شه بود مردم  از به ثمر رسید این پروژه هم ناامید شده بودند.

شهروند دیگری می گوید: به نظر می رسد  بهره برداری از مجتمع فرهنگی تبلیغات اسلامی، کانون پرورش فکری کودک ونوجوان، مجتمع فرهنگ وارشاد، دارالقرآن آموزش وپرورش به نسل های بعدی هم نرسد .

مسعودی می افزاید: این همه پروژه در یک حوزه وقتی به بهره برداری نرسد باید به مظلومی فرهنگ اذعان داشت.

شهروند دیگری می گوید: کار ساخت مرکز کانون پرورشی در فاروج از سال 87 آغازشده است .

محبتی می افزاید: سال بهره برداری از این پروژه سال 90 مطرح شده بود اما این پروژه تعطیل است.

دارالقرآن آموزش وپرورش امسال هم به بهره برداری نمی رسد

رئیس آموزش وپرورش فاروج می گوید: برای پروژه دارالقرآن که 10 سال از زمان شروع ساخت آن می گذرد امسال  اعتبار اختصاص یافت.

احمد حرفاروجی، رئیس آموزش وپرورش، اظهار داشت: این پروژه 10 سال قبل از اعتبارات  استانداری خراسان شمالی آغاز شده است.

 

وی می افزاید: پروژه در این مدت 60درصد پیشرفت فیزیکی یافته است وامسال 250 میلیون ریال به آن اختصاص یافته است.

وی تصریح می کند:تا تکمیل این پروژه 1 میلیارد و500میلیون  ریال دیگر اعتبار نیاز است.

حرفاروجی  می گوید: با توجه به اینکه شهرستان فاروج در ردیف شهرستان های برتر استان در حوزه فعالیت های قرآن است امیدواریم  با تخصیص به موقع اعتبارات این پروژه به بهره برداری برسد.

مجتمع فرهنگی کمیته امداد تعین تکلیف شد

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) فاروج می گوید:  از 3 مجتمع مصوب شده برای ساخت از محل اعتبارات سفر رهبری در استان، یک مجتمع سهم شهرستان فاروج شده است.

هاشم بهشتی با اشاره به مشکل تعیین زمین برای ساخت این مجتمع، می گوید: بنایی با سه طبقه که برای کاربری خدماتی ساخته شده بود اما به دلیل جانمایی نامناسب، قابلیت آن کاربری را نداشت، برای استفاده به عنوان مجتمع فرهنگی این نهاد خریداری شد.

 وی تصریح می کند: واگذاری بنا به این نهاد اکنون در مرحله دریافت سند و گذراندن امور مالیاتی است.

وی اعتبار اختصاص یافته برای ایجاد این مجتمع از محل اعتبارات سفر رهبری را 10میلیارد ریال عنوان کرده می افزاید: این اعتباربرای  ساخت پیش بینی شده بود.

وی مساحت فضای خریداری شده را سه هزار و 600 متر مربع و زیربنای آن را یکهزار و 150 مترمربع عنوان کرده تصریح می کند: مساحت هر طبقه این بنا 350 متر مربع است ومحوطه سازی آن هنوز انجام نشده است.

بهشتی خاطرنشان می کند: بعد از دریافت سند، طبقه سوم که در مرحله سفت کاری است تکمیل شده و مجتمع تجهیز خواهد شد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره)  شهرستان با بیان اینکه آغاز به کار مجتمع فرهنگی کمیته امداد فاروج در نیمه نخست امسال است می افزاید :در این مجتمع انواع کلاس های حوزه، فرهنگی، ورزشی، آموزشی، تربیتی، فنی و مهارتی برای مددجویان زیر پوشش این نهاد برگزار می شود.

زمان بهره بداری مجتمع تبلیغات اسلامی سه سال پیش بود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فاروج می گوید:   ساخت مجتمع فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی فاروج در زمینی به مساحت هزار و 200 متر مربع آغاز شد. اعتبار اولیه برای شروع پروژه 860 میلیون ریال بود.

 

حجت الاسلام محمود عزیزی  با اشاره به اینکه ساخت این مجتمع فرهنگی از سال 87 در دو طبقه با زیربنای 700 متر مربع آغاز شده می افزاید: جابه جایی زمین  روند اجرا را در سال آغازین اجرای پروژه کند کرد.

وی  با بیان این که پیش بینی اولیه برای زمان بهره برداری از این مجتمع سال 90 بود،‌می افزاید:‌ اختصاص اندک اعتبارات از دیگر علل طولانی شدن تکمیل این طرح بوده است.

فرماندار فاروج می گوید: به پروژه  کانون پرورش فکری  کودک ونوجوان شهرستان در دوسال قبل اعتباری اختصاص نیافته است اما متولیان استانی هم پیگیر آن نبوده اند.

امان اله خدمتگزار می افزاید: هزینه نگهداری پروژه از شروع ساخت تاکنون از اعتبار ساخت آن بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 10میلیاردریال برای این پروژه هزینه شده است تصریح می کند: متولیان استانی ، برآورد اعتبار موردنیاز برای تکمیل آن را 5 میلیارد ریال عنوان کردند.

فرماندار فاروج می افزاید: یک میلیاردو 500میلیون ریال از اعتبارات تملک دارایی وسرمایه ای شهرستان به این پروژه اختصاص یافته است.

وی اضافه می کند: از اعتبارات ماده 180قانون بودجه هم 3میلیاردو 500میلیون ریال برای تکمیل پروژه پیش بینی شده است.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک