چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۷:۳۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۴۹ - اذان مغرب:۱۹:۵۷:۴۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۴۱۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۲۳ - ساعت ۱۴:۷

مطالبات ورزشکاران فاروج از رئیس جمهور

فردا روز مهمی برای اهالی خراسان شمالی است و مردمان اين ديار ميزبان هيئت دولت هستند و کاروان تدبير و اميد اين بار در ايستگاه نوزدهم در خراسان شمالي توقف مي کند.
 مطالبات ورزشکاران فاروج از رئیس جمهور,

به گزارش اترک نیوز به نقل از پایگاه خبری فاروج، رئيس جمهور مي آيد و اين آمدن سرشار از خبرهاي خوش خواهد بود اگر مسئولان قدر اين حضور را بدانند و به طور کارشناسي شده خواسته هاي شان را مطرح کنند.

استخر شنای فاروج یکی از بی شمار پروژه های طلسم شده برای بهره برداری است.

دغدغه جوانان شهرستان در  این روزهای گرم  پایانی بهار که پیغام آور روزهای گرم تر تابستان است، استخری است که به رغم پایان یافتن زمستان هم چنان در خواب است.

البته جوانان رشته های مختلف ورزشی شهرستان از رئیس جمهور منتخبشان مطالبه دارند ومطالبات محدود به استخر شنای فاروج نیست.

بویژه جوانان روستاهای شهرستان که به رغم مستعد بودن برای پیشرفت در رشته های مختلف از جمله کشتی، والیبال، فوتبال، رشته های رزمی و... با توجه به نبود زیر ساخت ها واعتبارات اندر خم یک کوچه باقی مانده اند.

از تیم والیبال روستای خرق، تا تیم کشتی صفدر آباد، فوتبال چری و... همه منتظر خبر های خوش برای آمدن روزهای خوب هستند.

یکی از ورزشکاران شهرستان در این خصوص گفت: دغدغه اين روزهاي  همه ورزشکاران  زیر ساخت ها واعتبارات ورزشی اسبرای رقم زدن روزهای سرشار از خبرهای خوش در حوزه های رشته های محتلف است.

وافری افزود: حضور رياست جمهوري مي تواند پايه گذار اين فرصت باشد، اين حضور اگر با توجه ويژه مديران ارشد استان همراه شود مي تواند پله اي باشد براي گامي بلند به منظور پيشرفت ورزش  استان وبه تبع آن شهرستان ها که در مظلومیت به سر می برند.

  وی افزود: ورزش شهرستان ها  نياز به نگاه و توجه بسيار خاصي دارد و اگر اين امر اتفاق نيفتد باز هم مشکلات همراه مان خواهند ماند.

مربی ووشو شهرستان فاروج هم گفت: با آمدن تابستان نیازهای ورزشی در بین اقشار مختلف  جوشش دوباره ای می یابد واین فرصت مناسبی است که حرکت نویی داشته باشیم تا این اشتیاق ها ساماندهی ومتناسب با استعدادها بکارگیری شود.

 علی دلیر افزود: نونهالان به اميد قهرمان شدن پا به عرصه ورزشي مي گذارند که قهرمانانش با مشکلات زيادي دست به گريبان هستند.

 وی گفت: ورزش که در حرف اولويت همه است و در عمل جزو اولويت هاي بسيار پايين محسوب مي شود اين روزها چشم به راه نگاه رئيس جمهور است تا شايد گره از مشکلاتي که به هيچ وجه بزرگ نيست، باز شود.

ورزشکار دیگری از شهرستان گفت: ورزشي ها خواسته هاي بزرگي ندارند، به حداقل ها هم راضي و چشم انتظار حمايت مسئولان هستند.

امید زیبایی افزود: رشته های مختلف ورزشی به دلیل کمبود اعتبارات روز به روز کمرنگ  تر می شود واین زنگ خطری است که اگر به آن توجه نشود فردا این بی توجهی هزینه های سنگینی برای جامعه دارد.

وی گفت: بیشتر روستاهای شهرستان فاروج محروم از سالن های ورزشی هستند واین در حالیست که افزون بر70 درصد جمعیت شهرستان در روستاها ساکن هستند.

وی افزود: پروژه های نیمه تمام ورزشی دغدغه دیگر ورزشکاران است  ونگاه بسیاری از آنان ب این سفر است.

رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان فاروج گفت: 6 پروژه مهم ورزشی شهرستان نیمه تمام است وبا اعتبارات محدودی که اختصاص می یابد امکان بهره برداری از این پروژه ها فراهم نیست.

حسن ذبیحی افزود:مهمترین این پروژه ها استخر ورزشی فاروج است که در بهمن سال 89 در یک هزار و 150 متر زیربنا با 12 میلیارد ریال اعتبار کلنگ زنی شد که تاکنون 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است .

وی گفت:  از 9 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته 5 میلیارد ریال تخصیص یافت که بخش اعظم آن برای دیون پیمانکار پرداخت شد.

وی اظهار داشت: اگر این رقم برای تکمیل پروژه هزینه می شد، شاهد پیشرفت 80 درصد ی آن بودیم .

ذبیحی مجموع سالن های ورزشی قابل استفاده شهرستان را ، 4 باب در سطح شهر فاروج، یک باب در تیتکانلو  و2 باب در روستاهای خرق وچری عنوان کرد وگفت: سالن هاتناسبی با جمعیت روستایی شهرستان ندارند.

وی لحاظ شدن زمین های خاکی سطح روستاها را درسرانه شهرستان، زمینه ساز افزایش سرانه به لحاظ آماری عنوان کرد وگفت:  چنین آماری  مانع از اختصاص اعتبارات به شهرستان شده وورزشکاران از این ناحیه به رغم فراهم نبودن زیر ساخت ها متضرر شده اند.

ذبیحی تعداد ورزشکاران بیمه شده شهرستان را، 750 نفر وهیئت های فعال ورزشی را، 13 هیئت عنوان کرد وگفت: ووشو، فوتبال، وزنه برداری، والیبال، کشتی رشته هایی است که زمینه قهرمانی آن در شهرستان فراهم است.

وی با اشاره به اینکه اعتبار سالن ورزشی نیمه تمام روستای بیرک هم از اعتبارات ملی است گفت: همان آمار سرانه ای در این پروژه هم اثر گذار بوده وپروژه به این دلیل که سرانه بالاست رها شده است.

وی پروژه های سالن ورزشی، چند منظوره  تیتکانلو وروستاهای، یام، خیرآباد  وگود امام مرشد را از دیگر پروژه های نیمه تمام شهرستان برشمرد وگفت: با تلاشی که انجام شدبازدید از استخر ورزشی شهرستان در سفر وزیرر معین گنجانده شده است  تا شاید بتوان با اختصاص اعتبارات ملی این پروژه اثر گذار شهرستان را به سامان رسانید .

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک