آیا تمایل دارید در کانال اترک نیوز عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۴۲۱۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۲۶ - ساعت ۱۸:۱۴
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مانه و سملقان:

شناسایی و رسیدگی به پرونده تغییر نام ۱۵ واحد تجاری

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مانه و سملقان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 15 واحد تجاری که از عناوین و اصطلاحات بیگانه استفاده کرده شناسایی شده است که به پرونده تغییرنام آنها در این شهرستان رسیدگی می شود.
شناسایی و رسیدگی به پرونده تغییر نام 15 واحد تجاری,
به گزارش اترک نیوز، علی اصغر نودهی در گفتگو با پایگاه خبری آشخانه، با اعلام این خبر افزود: استفاده و بکارگیری عناوین بیگانه در سردرب مغازه ها،کارگاهها،کارخانه ها و اماکن تولیدی و تجاری ممنوع است و مدیران این اماکن بایستی از عناوین فارسی بجای واژه های بیگانه در سردرب مغازه ها استفاده نمایند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته در سطح شهرستان مانه وسملقان و با عنایت به همکاری دستگاههای اجرایی،در این شهرستان استفاده از اصطلاحات فارسی،بومی و محلی رایج است.
نودهی گفت: دستگاه هایی که به کارگاهها، کارخانه ها، اماکن تولیدی و تجاری و خدماتی پروانه تاسیس و پروانه کسب یا بهره برداری یا اجازه تولید و ادامه فعالیت می دهند موظفند پیش از صدور پروانه و اجازه فعالیت به متقاضیان، ابلاغ کنند تا نسبت به انتخاب نام موسسه یا محصولات خود و گزینش نام فارسی اقدام کنند.
وی افزود: مدیران اماکن تجاری می توانند با مراجعه به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص انتخاب نام مناسب برای مکان تجاری و تولیدی خود اقدام کنند.
رئیس اداره فرهنگ  وارشاد اسلامی با اشاره به اینکه هم اکنون رسیدگی به پرونده تغییر نام 15 واحد تجاری در این شهرستان در دستور کار قرار دارد، افزود: این اداره اهتمام ویژه ای به اجرای قانون ممنوعیت استفاده از اسامی و القاب بیگانه دارد.
انتهای پیام/
اشتراک گذاری :

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر