پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۶:۲۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۰۴:۵۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اخبار ویژه | کد خبر: ۴۲۱۴۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۲۶ - ساعت ۱۴:۳۲

والیبال ایران شانس اول صعود

تیم ملی والیبال ایران با کسب 7 امتیاز خارج از خانه به تنها تیمی در گروه B تبدیل شد که موفق به پیروزی مقابل میزبان شده است و در لیگ جهانی همیشه امتیازات بیرون از خانه تیم صعود کننده را مشخص می کند.

2 بازی آخر ایران مقابل روسیه شرایط را به کلی تغییر داد و آن تیمی که هیچ امیدی به آن نبود و ناکام لیگ جهانی تلقی می شد حالا شانس اول صعود است چرا که در بازی های خارج از خانه بهترین عملکرد را نسبت به سایر تیم ها داشته است. در حال حاضر آمریکا با 17 امتیاز در صدر جدول قرار دارد و این تیم توانست در 6 بازی خود بیشترین امتیاز ممکن را کسب کند و از 5 بازی 3 امتیاز کامل و از یک بازی 2 امتیاز گرفت. تمام این پیروزی ها در بازی های خانگی اتفاق افتاده است و آنها از امروز سفرهای خسته کننده خود را آغاز می کنند و اولین مقصد آنها تهران است و از این به بعد تیم صدر نشین باید سختی هایی که ایران در 3 هفته اخیر کشیده است را تجربه کند.

تیم دوم لهستان است که با 11 امتیاز در مکان دوم ایستاده. آنها هم از 10 امتیاز دارند که 9 امتیاز آن حاصل بازی های خانگی است و در بازی هایی که مهمان بودند فقط یک امتیاز کسب کردند. حالا آنها با سختی های بازی خارج از خانه رو به رو شده اند و از این به بعد شرایط برای لهستان همین خواهد بود.

در هفته آینده لیگ جهانی روسیه از لهستان میزبانی می کند و آمریکا باید به تهران بیاید. اینکه لهستان بتواند مثل ایران امتیازات کامل را در روسیه بگیرد بعید به نظر می رسد چرا که آنها در خانه خودشان تیمی متزلزل نشان دادند و سخت است برای آن تیم در بازی های خارج از خانه هم بتوانند امتیازی کسب کنند. در بازی دیگر گروه ایران می تواند سرنوشت خود را کاملا تغییر دهد چرا که هم اکنون 4 امتیاز اختلاف با تیم دوم وجود دارد و این در حالی است که لسهتان باید در روسیه به میدان بروند و ایران اولین بازی خانگی اش را تجربه می کند. از طرف دیگر 6 امتیاز در 2 بازی ایران مقابل آمریکا موجود است و ایران تنها 4 امتیاز با تیم دوم فاصله دارد. البته آمریکا هیچ وقت برای هیچ تیمی حریف دست و پا بسته ای نبوده است و اگر ایران نتواند حداکثر امتیازات را در بازی با آمریکا کسب کند هنوز 4 بازی خانگی دیگر یعنی 12 امتیاز دست نخورده در جیب دارد. حریف بعدی ایران لهستان است و این دیدار رو در رو تکلیف تیم دوم را کاملا مشخص می کند.

تا پایان هفته پنجمین لیگ جهانی والیبال ایران بهترین تیم خارج از خانه گروه B بوده است و هیچ تیمی نتوانسته چنین عملکردی در خانه رقبا داشته باشد و همین موضوع می تواند نکته افزایش شانس صعود ایران به مرحله بعد باشد. در حال حاضر تیم های آمریکا، لهستان، ایران و روسیه به ترتیب با 17،11،7 و یک امتیاز مکان های اول تا چهارم را در اختیار دارند و دو تیم اول این گروه به دور بعدی لیگ جهانی صعود خواهند کرد.

 

ورزش3/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک