پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۶:۲۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۰۴:۵۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اخبار ویژه | کد خبر: ۴۲۵۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۰۶ - ساعت ۹:۲۱

طلا گران شد

در حالی که یونان نتوانست با طلبکاران بین المللی اش به توافق دست یابد، قیمت طلا امروز افزایش یافت و از پایین ترین رقم بیش از 2 هفته اخیر فاصله گرفت، با این حال، احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا موجب شد که افزایش قیمت محدود باشد.
پس از آنکه یونان بار دیگر نتوانست به توافقی با طلبکارانش دست یابد، ارزش سهام های آسیایی کاهش یافت. این در حالی است که اکثر ارزهای معتبر جهانی نظیر یورو و دلار با کاهش مواجه بودند. 
 
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 5 دلار افزایش به 1178 دلار رسید. قیمت فلز زرد دیروز به پایین ترین رقم از 8 ژوئن تاکنون (1171 دلار و 2 سنت) رسیده بود. 
 
جیمز استیل، تحلیلگر اچ اس بی سی در یادداشتی نوشت: «پس از آنکه سه موسسه طلبکار یونان یک پیشنهاد نهایی در مورد کمک مالی در برابر اصلاحات مطرح کردند، وزرای دارایی حوزه یورو نشست خود را بدون هرگونه توافق پایان دادند...به رغم پیامدهای مثبت احتمالی نکول یونان در پرداخت بدهی هایش بر بازار طلا، قیمت فلز زرد تغییر اندکی را شاهد بود.» 
 
فلز زرد  که اغلب از آن به عنوان یک سرمایه گذاری جانشین در هنگامه بروز وضعیت های مبهم مالی و اقتصادی یاد می شود، در طی 5 جلسه گذشته به دلیل امیدواری ها به توافق بر سر بحران بدهی یونان کاهش یافته است. پیش بینی افزایش رخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا در حال افزایش دادن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلاست و موجب شده که در سال جاری فلز زرد تحت فشار قرار بگیرد و نوسان چندانی را شاهد نباشد. 
 
قیمت طلا از اواسط ماه مارس تاکنون بین 1160 و 1230 دلار در نوسان بوده و به رغم انتشار اخبار نامساعد از بحران بدهی یونان، رشد قابل توجهی را شاهد نبوده است.
 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک